Nevlídné a chladné zimní počasí má negativní dopady na vlasy a vlasovou pokožku. Luxusní hříva, o kterou jste celé léto pečovali, se v zimě jeví jako nudná a suchá.  Dochází totiž ke slábnutí vlasů a rozdvojování konečků. Časté změny teplot navíc vlasy poškozují. Zde vám nabízíme několik rad, jak mohou vaše vlasy přečkat zimu bez úhony.

Včasná prevence

Před začátkem chladného a mrazivého období je doporučována zastřižení konečků vlasů. Vlasy jsou pak méně náchylné k třepení konečků vlasů během zimy. Jestliže si budete zastřihávat vlasy doma, určitě použijte profesionální kadeřnické nůžky. Obyčejnými nůžkami pouze třepení vlasů podpoříte. Těsně před příchodem zimy se také doporučuje absolvovat veškerá technická ošetření jako je narovnání a barvení vlasů. Tato ošetření totiž vlasy velmi vysušují a v kombinaci se suchým prostředím zimního období by došlo k silnému namáhání vlasů. Proto doporučujeme přečkat zimu bez technických zásahů. Vyzkoušejte obnovující ošetření Toque de Seda, které chrání vlas proti vlivu okolního prostředí.

Udržujte vlhkost vlasů

Všichni jistě víme, že vlhkost je klíčem k zdravým vlasům. Hydratace vlasového vlákna je samozřejmě doporučována celoročně, ovšem v zimním období by se hydrataci vlasů měla věnovat zvýšená pozornost. Speciální stylingové přípravky ne jenomže nepoddajné vlasy zkrotí, ale zároveň vlasy hydratují. Vyzkoušejte zázračný arganový olej Salerm Biokera Arganology.

Vlasové oleje na vlasy Salerm Biokera Arganology a Grapeology

Vlasové oleje na vlasy Salerm Biokera Arganology a Grapeology

Odstranění nečistot

Zimní období je mimo výše uvedeného, charakteristické také zvýšenou hladinou smogu. Smog vlasy zanáší nečistotami, které vlasům škodí. Jestliže si vlasy nemyjete každý den, je vhodné aspoň jednou týdně použít čistící šampóny. Tyto šampóny hloubkově vlasy čistí, zbavuje jich nahromaděných nečistot. Vyzkoušejte Salerm čistící šampón a masku z řady SPA.

Salerm Spa Purificante s vůní čerstvých jahod

Salerm Spa Purificante s vůní čerstvých jahod

Těsné pokrývky hlavy

Nenoste těsné pokrývky, které zamezující průtoku krve na pokožce hlavy. Těsné pokrývky hlavy mohou vést k vážnému poškození vlasů, které může skončit vypadáváním. Noste volnější čepice nebo klobouky, které zajišťují dobrou větratelnost.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..