Vzácný vonný olej Monoï (čti mah-noy) dar přírody. Tahitstký olej Monoï je již po celá staletí v Polynésii považován za tajemství krásy. Olej Monoï se vyrábí pouze na Tahitském ostrovu ve Francouzské Polynésii. Olej má blahodárné účinky nejen na pokožku, ale také na vlasy. Vyživující, hydratující a zvláčňující účinky doprovází velmi jemná nasládlá a květinová parfemace. 

Jarní péče o vlasy

 

Čistý vonný olej Monoï neobsahuje sulfáty, parabeny, silikony, ftaláty ani další jiné syntetické látky. Jedná se pouze o čistou směs panenského kokosového oleje a květin tiaré (Tahitian Gardenias). Všechny kokosy jsou nejprve usušeny na slunci, až ztratí veškerou svou vlhkost. Suché jádro bez přebytečné vlhkosti je nezbytné pro lisování kvalitního kokosového oleje. Čerstvé květy tiaré jsou naložené v panenském kokosovém oleji a louhovány minimálěn 14 dnů až celý jeden měsíc. Takto se olej vyrábí již tisíce let beze změny. Poté je již olej připraven k ošetření pokožky a vlasů.

Již slavný mořeplavec a objevitel James Cook v 18. století při platbě kolem Nového Zélandu ve svých poznatcích neopomenul zmínit vonný olej Monoï, který tamější domorodci používali na pokožku a vlasy.

Nejen, že vonný olej Monoï napomáhá obnovit již napáchané škody, ale také zabraňuje dalšímu poškození vlivem mechanických nebo chemických vlivů.  Stejně jako čistý kokosový olej, tak i olej Monoï brání před ztrátou proteinů z vlasového stonku, jež je hlavní známkou poškození. Stejně jako kokosový olej také eliminuje krepatění vlasů.

Kromě toho, že tahitský olej proniká do hloubky vlasové stonku, tak také podporuje uzavření šupinek kutikuly vlasu. Vlasy budou na dotek hladké a hebké a na pohled oslnivě zářivé. Olej má velmi vysokou koncentraci vitamínu E, který je nezbytný pro správnou elasiticitu a pevnost vlasů. Obsažené antioxidanty napomáhají zastavit poškození buněk způsobené volnými radikály.

Dosavadní testování a ohlasy prokázaly, že pravidelnou aplikací vonného oleje Monoï se snižuje riziko vzniku roztřepení konečků vlasů a celkově se zlepšuje kvalita vlasového stonku. Bylo prokázáno, že Tahitský olej okamžitě zlepšuje vzhled vlasů a dodá jim brilantní záři. Přítomné aktivní složky revitalizují a posilují keratinová vlákna vlasového stonku. Vlas je tak kompaktnější a odolnější vůči poškození. Hydratační účinky tahitského oleje Monoï lze srovnávat s jojobovým olejem nebo bambuckým máslem (karité).

Tahitský olej Monoi

Mezi hlavní účinky tahitského vonného oleje Monoï patří:

– Ochrana pokožky a vlasů před vnějšími vlivy jako je vítr, slunce, …

– Navrácení pružnosti a hebkosti pleti i vlasům.

– Hloubková hydratace s dlouhotrvajícím účinkem.

– Urychlení regenerace pokožky při popálení Sluncem.

– Uklidňující účinky pro citlivou a svědivou pokožku.

– Zmírnění projevů ekzémů a kožních vyrážek.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..