Dobrý večer!

měla bych prosbičku. Hledám šampon, který by mi konečně seděl. Po všech mi do krátké doby svědí hlava, ale lupy nemám. Nevím, jestli nemám citlivější pokožku? Jinak mám normální vlasy, ale mají momentálně tendenci vypadávat. Díky moc za jakoukoliv radu.

S pozdravem Martina

Dobrý den Martino,

svědění vlasové pokožky může být spojeno s poruchou činnosti vlasové pokožky, která většinou bývá doprovázena právě lupy. Podráždění může být také způsobeno vnějšími faktory. Základními příznaky poruchy správné činnosti vlasové pokožky je začervenání, šupinatost (lupy) a svědivost.

Jak uvádíte, ve vašem případě se pravděpodobně nejedná o poruchu činnosti vlasové pokožky, protože nemáte problém s šupinkami (lupy). Pravděpodobně se jedná o podráždění vnějšími faktory. Mezi vnější faktory vyvolávající podráždění vlasové pokožky patří časté mytí vlasů, nevhodný šampón, popř. další péče a vysoušení vlasů příliš vysokou teplotou. Také nadměrný stres bývá aktivátorem svědění vlasové pokožky.

Nezmiňujete se jaké šampóny a další produkty vlasové kosmetiky používáte. Běžně dostupné šampóny mohou obsahovat vysoké koncentrace silikonů, parabenů a dalších látek, na které může být část populace citlivá až alergická. Doporučujeme Vám vyzkoušet šampón speciálně určený pro citlivou vlasovou pokožku – MedaVita Velour. Šampón zklidňuje podráždění a přináší okamžitou úlevu díky vysokému obsahu přírodních složek. Navíc šampón neobsahuje silikony ani parabeny.

MedaVita Velour pro citlivou pokožku

V případě, že používáte další produkty vlasové kosmetiky (balzámy, masky, spreje, gely) vždy věnujte zvýšenou pozornost, aby nedošlo ke kontaktu s vlasovou pokožkou. Pečující produkty se nanášejí do délek a konečků vlasů, nikdy ne na pokožku. Silikony obsažené v pečujících produktech mohou ucpávat póry vlasové pokožky, která pak nemůže dýchat. Vlasy nefénujte horkým vzduchem. Nejlépe je nechejte přirozeně proschnout. Také se snažte vyvarovat nadměrným stresovým situacím. V případě přetrvávajících problémů se svědivou pokožkou i přes aplikaci vhodné a šetrné kosmetiky doporučujeme návštěvu dermatologa.

V případě nadměrného padání vlasů doporučujeme aplikaci placentových ampulí. Placentární protein obsažený v ampulích je mnohonásobně účinnější než účinné složky v šampónech proti padání. Navíc kromě prokrvení vlasové pokožky a dodání živin vlasovým váčků, ampule podporují normalizaci činnosti vlasové pokožky.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..