Dobrý den,

prosím o radu jaké přípravky na vlasy zakoupit. Mám vlnité suché, místy roztřepené vlasy, i když zstřihuji konečky tvoří se mi bílé tečky a vlas se odlomí. Nejvíc se mi to tvoří na povrchu a po stranách, pod povrchem jsou vlasy spíše rovnější a hladší, vyživenější. Když použiji hydratační šampon s oleji tak se mi rychle mastí pokožka hlavy. Používám šampon s proteiny od Salerm, obilnou masku s klíčky od Salerm a Gestil Wonder pravidelně při každém mytí. Přes den vtírám arganový olej od Salerm. Chtěla bych vyzkoušet značku Medavita, ale nevím jakou řadu, jestli stačí jen na vlnité vlasy nebo nějakou opravnou?

Děkuji za odpoveď.

S pozdravem Markéta

Dobrý den Markéta,

děkujeme za Váš dotaz. Pokud si vlasy zastřiháváte svépomoci, určitě používejte kadeřnické, ostré nůžky. Klasické nůžky na papír, popř., jiné, nejsou tak ostré, aby vlas precizně ustřihly. Vlas je pak roztřepen a dále se štěpí. Pokud kadeřnické nůžky přeci jen máte, zkontrolujte jejich ostrost. I kadeřnické nůžky, které jsou tupé vlasy spíše drtí.

Pro velmi zničené vlasy je nejvhodnější volbou řada Beta-Refibre od MedaVity. Je přímo určena pro vyplnění trhlin ve vlasovém vláknu. Doporučujeme obnovující šampón, obnovující masku a bezoplachovou mikroemulzi pro obnovu vlasů. Tato řada na rozdíl od jiných keratinových ošetření obsahuje aminokyseliny keratinu, které jsou tak malé, že zaplní i malé trhlinky vlasového vlákna. MedaVita ß-Refiibre obnovuje, regeneruje a posiluje vlasovou kutikulu a současně chrání vlasy před negativními fyziologickými vlivy (dehydratace, stárnutí). Vyčerpané, poškozené a oslabené vlasy znovu získají vitalitu, pevnost a sílu. Hlavní aktivní složkou jsou molekuly ß-karotenu, které se uchytí v trhlinách vlasového vlákna, kde poskytují vlasům dlouhodobý pečující efekt. Betakaroten brání vlas před volnými radikály, vyplňuje chybějící části vlasového vlákna a chrání před stárnutím způsobeným slunečním zářením (anti-fotoaging), navíc je betakaroten výborný antioxidant.

Vlasové masky by se ovšem měly používat maximálně jednou týdně. Každodenní aplikace může vlasy zatížit, zejména pak jemné a vlnité.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..