Dobrý den,

prosím Vás o radu. Chtěl bych si objednat nějaké přípravku u Vás v e-shopu. Rád bych docílil roztřepelného účesu do „číra. Mám vlasy husté, trochu tendence ke kudrnatění, vlasy mám spíše tvrdé, tudíž mě nejde docílit konečného výsledku, který je na konci (nahoře účesu) vlasy se jakoby slepí a pak se ohnou a spadnou. Používám modelující gumu od Loreal a Taft Looks. Nejspíš bych potřeboval doporučit nějaký šampon na zjemnení vlasů, popř. nějaký vyrovnávací sérum a dobrý gel či gumu, s kterou se bude dobře pracovat a docílí se toho účesu. Mohu Vás proto poprosit o radu, které přípravky si zakoupit?

Mnohokrát děkuji za odpověď

Milan

Dobrý den Milane,

nejdříve je důležité podívat se na složení šampónu, masky, kondicionéru nebo jakékoliv jiného vlasového přípravku, který v současnosti používáte. Je totiž velmi pravděpodobné, že obsahují přílíš mnoho zatěžujících silikonů, které Vám znesnadňují vytvoření požadovaného stylingu. (Většinou to poznáte tak, že látky ve složení obsahují příponu „cone“, dimethicone, amodimethicone jsou nejčastějšími silikony používaných ve vlasových přípravcích. Silikony postupně vlas obalují a zatěžují. Jestliže jste dlouhodobě používal přípravky vlasové kosmetiky s výše uváděnými silikony, doporučuji Vám se jich z vlasů nejdříve zbavit čistícím šampónem Salerm SPA purificante.

A nyní k požadovanému stylingu. Nejdříve vlasy vysušte. NEnanášejte gely popř. gumy na mokré vlasy, poněvadž to vede ke slepování vlasů. Použijte gel se silným stupněm fixace, nejlépe č. 5. Doporučit Vám můžu Cotril Gel na vlasy Absolute. NEnanášejte velké množství gelu, protože tím vlas zatížíte a nikdy nevytvoříte konečný styling v takové podobě, který uvádíte v příloze. Malé množství gelu rozetřete v dlaních, následně vlasy prohrábněte od čela k zátylku. Ještě před zaschnutím gelu dotvarujte jednotlivé partie do požadovaného tvaru. V případě potřeby opět použijte malé množství gelu. Poté zafixujte extra silným lakem na vlasy. Doporučuji Salerm Lak Extra silný.

Jestliže i přesto Vám budou konce vlasů padat, je to dáno strukturou Vašich vlasů. V tomto případě ještě před samotnou aplikací gelu doporučuji vlasy vyrovnat vlasovou žehličkou, čímž se vlasy stávají poddajnějšími.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..