Snem každé holky se silnými a hustými vlasy je mít vlasy jemnější. Naopak majitelky jemných vlasů touží po silných  a hustých vlasech. Nudné a všední prameny, nedostatek objemu a nemožnost vytvořit přirozené vzdušné vlny jsou charakteristické známky jemných a řídkých vlasů. 

Jemné a řídké vlasy bez objemu

Zplihlé vlasy bez objemu a lehkosti nechejme minulostí. Naučme se milovat své jemné a řídké vlasy. Se správnou péčí můžeme získat nadýchanou, vzdušnou a lehkou hřívu.

Střih a barva vlasů

Využijte optických klamů. Stejně jako oblečení se svislými pruhy vás udělá vyšší, tak můžete okolí jednoduše oklamat svým střihem účesu. Využijte optických klamů a oslňte okolí objemnými vlasy. Jemné, řídké vlasy zastřižené do jedné délky působí velmi nudně a ploše. Vyzkoušejte vrstveny sestřih vlasů. Poraďte se se svým kadeřníkem a nebojte se experimentovat. Správný vrstvený střih vlasy odlehčí a dodá jim šmrnc.

Chybí vašim vlasům hloubka? Nebojte se experimentovat s barvami. Není nutné vlasy ihned barvit či melírovat. Vyzkoušejte hru světla a stínů s přelivy. I velmi jemné stínování dodá vlasům okamžitě jiný rozměr a rozjasní je.

Pryč s klasickými kondicionéry

Odkopněte či vyhoďte běžné kondicionéry pro normální vlasy. Tyto kondicionéry vlasy zatěžují a ještě více je tahají dolů. Porozhlédněte se po kondicionérech speciálně určených pro jemné a řídké vlasy. Tyto kondicionéry nezatěžují a podporují vlasový objem.

 Uctívejte suchý šampón a pudr

Tenké a řídké vlasy jsou velmi křehké a náchylné na poškození. Velmi časté mytí jim vůbec neprospívá, ba právě naopak. Naštěstí již existují suché šampóny a vlasové pudry. Vlasový pudr je hotový zázrak pro jemné a řídké vlasy. Po nanesení zvětšuje objem od kořínků a navíc absorbuje nadměrnou mastnotu vlasů a vlasové pokožky.

Vyzkoušejte objemové pěny a gely

Výrobci vlasové kosmetiky již ve svém sortimentu standardně nabízejí vlasové krémy či pěny pro zvýraznění textury jemných vlasů a pro dodání objemu. Mezi doposud ne příliš známý, ale velmi oblíbený gel pro objem patří  krémový gel MedaVita Hairchitecture, který zvýrazní lesk, ucelenost a plnost vlasového vlákna.

Vlasová kosmetika, která dodá objem jemným vlasům

Žehlení jemných vlasů

Potřebujete vlasy narovnat a vyhladit? Spíše než žehličku na vlasy raději použijte fén s nízkou provozní teplotou a kulatý kartáč. V případě, že preferujete žehličku na vlasy, vždy vlasy žehlete na nejnižší možnou regulovatelnou teplotu.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..