Mnoho z nás špatně diagnostikuje svůj skutečný typ vlasů. S nejlepším svědomím, pak v nevědomosti používáme šampóny, kondicionéry a další produkty vlasové kosmetiky, která může našim vlasům spíše uškodit. Pouze se správně vybranou vlasovou kosmetikou určenou pro náš typ vlasů, docílíme bujné a krásné korunky krásy.

Struktura vlasů pod mikroskopem (zvětšení 1000x)

Hrubé zdravé vlasy

Vaše vlasy jsou na pohled silné, objemné a velmi sexy. Bohužel jsou na dotek jsou velmi hrubé, bez zářivého lesku a s velkým sklonem ke krepatění.  Důležité je vlasy hloubkově hydratovat. Hydratační složky vlasy zjemní a dodají jim poddajnost a lesk.

Šampón

Vlasy se snažte mýt maximálně jedenkrát za 3 dny. Kožní maz chrání přirozeně vlasy před dehydratací a poskytuje jim ochranu a lesk. Vlasům je potřeba poskytnout silnou dávku hydratace. Pouze tak budou poddajné. Vhodný je šampón s obsahem kakaovým či bambuckým máslem díky jeho vysokému obsahu mastných kyseliny.

Kondicionér

Balzám či kondicionér na vlasy s obsahem Behentrimonium Chloride nebo Stearalkonium Chloride podpoří hladkost vlasů a usnadní jejich rozčesávání bez zbytečného tahání a lámání.  Velmi oblíbený je pro usnadnění rozčesávání bez-oplachový kondicionér Salerm 21, který lze využít i jako hloubkovou masku.

Styling

Vyvarujte se produktům s obsahem vody na prvních místech. Naopak alkoholu jako je Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol a Stearyl Alcohol obsahují mastné kyseliny a propůjčují vlasům hebkost a jemnost. Také můžete využít oleje, například arganový olej Arganology. Olej se okamžitě vstřebá, nemastí a vlasy zanechá hebké a oslnivě lesklé. Pro rozčesávání vlasů doporučujeme kartáč z kančích štětin.

1 2 3 4 5 6 7

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..