Mnoho z nás špatně diagnostikuje svůj skutečný typ vlasů. S nejlepším svědomím, pak v nevědomosti používáme šampóny, kondicionéry a další produkty vlasové kosmetiky, která může našim vlasům spíše uškodit. Pouze se správně vybranou vlasovou kosmetikou určenou pro náš typ vlasů, docílíme bujné a krásné korunky krásy.

Struktura vlasů pod mikroskopem (zvětšení 1000x)

Normální zdravé vlasy

Opravdová zlatovláska. Ani moc, ani málo. Kdekdo Vám může závidět krásnou korunku krásy. Žádný účes pro Vás není tabu. Pro udržení krásy je vhodná kosmetika pro časté použití. Pouze v případě vystavení vlasům agresivním vlivům, můžete eliminovat riziko poškození dodáním hydratačních složek ve formě hydratačního balzámu či masky na vlasy.

Šampón

Ideální frekvence mytí šampónem je cca 2 – 4 dny v závislosti na vystavení vlasů znečištění ovzduší a množství použitých stylingových produktů. V případě, že netrpíte žádným problémem vlasové pokožky, jsou pro Vás vhodné šampóny pro časté použití. V opačném případě je vhodné používat šampóny určené pro specifické problémy vlasové pokožky jako jsou lupy či nadměrná produkce kožního mazu (sebum).

Kondicionér

Stejně jako u šampónů, tak i u kondicionérů jsou vhodné ty pro časté použití. Kondicionéry s obsahem Stearalkonium Chloride, Behentrimonium Chloride a hydrolyzovaným keratinem poskytují vlasům hladkost a anti-krepatění.

Styling

V případě normálních vlasů není použití stylingových produktů nijak omezeno. je možné využívat všechny produkty, bez ohledu na to, zda jsou na vodní či jiné bázi. Pro elegantní hladký vzhled vlasů jsou vhodné produkty s obsahem Phenyl trimethicone.

1 2 3 4 5 6 7

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..