Mnoho z nás špatně diagnostikuje svůj skutečný typ vlasů. S nejlepším svědomím, pak v nevědomosti používáme šampóny, kondicionéry a další produkty vlasové kosmetiky, která může našim vlasům spíše uškodit. Pouze se správně vybranou vlasovou kosmetikou určenou pro náš typ vlasů, docílíme bujné a krásné korunky krásy.

Struktura vlasů pod mikroskopem (zvětšení 1000x)

Jemné zdravé vlasy

Ačkoli jsou Vaše vlasy bez zjevných známek poškození, tak jsou zcela bez objemu. Vlasový stonek je příliš tenký a není schopen absorbovat velké množství hydratačních a vyživujících složek. Vyvarujte se těžkým a hutným vyživujícím produktům, které jemné vlasy velmi brzo zatíží. Ty pak plihnou a pramínkovatí.

Šampón

Myjte vlasy dle potřeby. V případě, že jemné vlasy vyžadují mytí každý den, nebraňte se tomu. Na obalech šampónů hledejte slovní kombinace jako je objem (volume), jemné vlasy (fine hair) nebo řídké vlasy (thin hair). Tyto šampóny velmi často obsahují volumizační přísady jako je přírodní celulóza nebo polymery, které vyplňují mezery mezi keratinovými vlákny a podporují jeho plnost. Tyto šampóny jsou ve většině případů průhledné. Naopak mléčná, neprůhledná konzistence ve většině případů značí obsah intenzivnějších hydratačních složek. Ze šampónů pro jemné vlasy můžete vyzkoušet šampón MedaVita Hairchitecture nebo šampón Cotril Creative Walk Volume.

Kondicionér

Kondicionér používejte zásadně na konečky vlasů.  Složky jako Cetrimonium chloride, Cyclomethicone nebo Glycerin poskytnou vlasům lehkou hydrataci bez zatížení. Naopak se snažte vyvarovat balzámům na vlasy s vysokým obsahem Dimethicone nebo Behentrimonium Methosulfate, tyto složky jsou příliš těžké a vlasy by byly ihned mastné.  Doporučujeme zkusit mastku na vlasy Lendan Full Volume.

Styling

Krémové a voskové produkty pro konečný styling účesu z vlasů udělají plošší desku, než je nejtenčí notebook na světě. Pro podporu objemu hledejte složky jako je Polyethylen, Polyquaterium nebo Panthenol. Pro modelaci účesu využijte modelovací fluid Cotril Creative Walk Untitled nebo modelační krém Cotril Creative Walk Ghost.

1 2 3 4 5 6 7

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..