Mnoho z nás špatně diagnostikuje svůj skutečný typ vlasů. S nejlepším svědomím, pak v nevědomosti používáme šampóny, kondicionéry a další produkty vlasové kosmetiky, která může našim vlasům spíše uškodit. Pouze se správně vybranou vlasovou kosmetikou určenou pro náš typ vlasů, docílíme bujné a krásné korunky krásy.

Struktura vlasů pod mikroskopem (zvětšení 1000x)

V závislosti na typu vlasů má každá vlasová kosmetika své specifické složení. Například stylingové produkty s obsahem vody na prvním místě jsou zpravidla vhodné pro úpravu jemných a poškozených vlasů. Ale naopak na hrubé, porézní vlasy se sklonem ke krepatění má jen velmi malý účinek. Zde je vhodné využít vlasové kosmetiky s obsahem speciálních polymerů, olejů a silikonů, která vlas obalí neviditelnou vrstvou, která je chrání před okolní vlhkostí.

Mezi profesionálními kadeřníky a stylisty se vlasy nejčastěji rozdělují do kategorií v závislosti na třech charakteristických vlastnostech (faktorech):

tloušťka (síla vlasového stonku)

pórovitost (schopnost vlasu absorbovat okolní vlhkost)

elasticita (schopnost vlasu pružně odolávat napětí v tahu)

Tyto tři základní faktory zohledňují nejen strukturu vlasům při narození danou genetickými predispozicemi předků, ale také berou v úvahu chemické či technické ošetření, které vlasy již absolvoval. Začátek výběru správné kosmetiky by měl vždy začínat zjištěním těchto tří charakteristických faktorů na jehož výsledku se určí správný typ vlasů a vhodná vlasová kosmetika pro ně.

Podle velmi jednoduchého testu Poznejte svůj typ vlasů, který si můžete snadno provést i doma, můžete velmi rychle zjistit správný typ vlasů. V závislosti na výsledku testu si poté můžete vybrat správnou vlasovou kosmetiku, která podpoří krásu a zdraví vašich vlasů. V závislosti na výsledcích testu rozlišujeme těchto 6 základní typů vlasů:

Jemné zdravé vlasy

Jemné poškozené vlasy

Normální zdravé vlasy

Normální poškozené vlasy

Hrubé zdravé vlasy

Hrubé poškozené vlasy

1 2 3 4 5 6 7

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..