Pocení nás doprovází po celý život a je jen naše volba, jak se s ním vyrovnáme či jakým způsobem proti němu bojujeme. Já pocení přijímám jako přirozenou součást života, což je také důvod, proč používám výhradně deodoranty (jejichž vůně se uvolňuje současně s naším potem a přebíjí jeho zápach) nikoliv antiperspiranty (ty obsahují často našim tělům nebezpečné látky, které zabraňují pocení)

Jelikož jsem za svůj život vyzkoušela již pěknou řádku (především přírodních) deodorantů, ráda se s vámi podělím o své tipy na ty nejzajímavější a nejúčinnější. Nebudeme otálet a rovnou se na ně podíváme!

Deodorant Dr. Hauschka se šalvějí a mátou je mým favoritem č. 1. Stále ale mějte na paměti, že i když je to můj nejoblíbenější deodorant ze všech, které v tomto článku zmiňuji, stále se jedná o deodorant, který neredukuje pocení – pouze přebíjí jeho zápach. Ale to právě umí nádherně! Svěží šalvějovou vůní s mátou si vás hned podmaní, stejně jako svou hebkou krémovou texturou. Nevýhodu představuje vyšší cena, ale to je u kvalitních přírodních produktů Dr. Hauschka již zvykem.

Favorit - Dr. Hauschka

Favorit – Dr. Hauschka

Dalším mým oblíbencem je roll-on od Klorane. Tento zástupce se chlubí krásným složením, které je bez jakýchkoliv hliníkových solí, alkoholu a parabenů. Pozadu však nezůstává ani s účinností, jemnou vůní a příjemnou konzistencí. Navíc mám pocit, že dokonce maličko zabraňuje pocení, takže za mě palec nahoru!

Další na řadu přichází deo crystal kulička od Urtekramu  s vůní eukalyptu. Jeho obsah je velmi vodový, takže je třeba ho během dne aplikovat rovnou několikrát. Do pokožky se rychle vsakuje a také ho poměrně rychle ubývá. I jeho vůně po pár hodinách přestává být intenzivní a už tolik nepřekrývá zápach potu, tudíž ho nestačí aplikovat jen ráno, ale je nutné nanést další vrstvu i během dne. Stále ho však mám ráda – vedle obvyklých krémových deodorantů je vítaným zpestřením.

Klorane, Dr. Hauschka, Urtekram a Sportique

Klorane, Dr. Hauschka, Urtekram a Sportique

Náš seznam uzavírá deodorant ve spreji od Sportique, který mám nejraději v letním období, protože díky rozprašovači poskytuje úžasné ochlazující osvěžení. Vedle toho jsem si oblíbila i jeho čistou originální vůni, která je jak jinak než úžasně příjemná.

Jedno je jisté – všechny výše zmíněné deodoranty přinesou osvěžení a zajistí krátkodobější ochranu. Nic spolehlivějšího však nesmíte očekávat, protože to deodoranty v popisu práce prostě nemají. Klíčem k úspěchu je také jednotlivé deodoranty (případně i antiperspiranty) střídat a nepoužívat stále jeden, kterému se naše tělo může časem přizpůsobit a zvyknout si na něj. Když používáme např. tři deodoranty a pravidelně je střídáme, pak si na ně pokožka jen tak nezvykne a nevytvoří si proti nim „imunitu“. Tento způsob je tedy mnohem účinnější a vřele ho doporučuji vyzkoušet!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..