Téměř 50 % žen ve věku od 25 a výš si pravidelně barví vlasy. Nicméně jen málokdo si je jist, jak správně o barvené vlasy pečovat. Pokud si chcete užít opravdu krásných vlasů s nádherně oslnivými barvenými tóny je vždy lepší se svěřit do rukou profesionálního koloristy kadeřníka namísto míchání barvy na vlasy doma v koupelně.

Barvené vlasy

Chemie. Síla chemie dokáže jakoby mávnutím kouzleného proutku proměnit vlasy z nevýrazné hnědé na vysoce impulzivní čokoládovou či z prošedivělé blond na zlatově medovou. Na druhou stranu je nutné zdůraznit, že proces barvení zanechá vlasy suché, matné a na dotek drsné. Pouze správná péče s vhodnou vlasovou kosmetikou navrátí sílu, vitalitu a zářivý lesk barveným vlasů.

Začněte zdravě

Před samotným barvením vlasům vždy vezměte v úvahu momentální kvalitu a stav vlasů. V případě příliš suchých vlasů s roztřepenými konci budou vlasy po barvení vypadat ještě hůře. Vlasy se budou ještě více třepit a lámat. Vždy je nutné dopřát vlasům čas na odpočinek. Pro navrácení síly a vitality je vhodné použití regenerační a hydratační vlasovou kosmetiku.

Pravidelnou hloubkovou hydratací pomocí vhodné masky na vlasy po dobu několik týdnů navrátíte vlasům sílu a vitalitu. V případě roztřepených konečků je před novým barvením vhodné jejich zastřižení, aby se minimalizovala možnost dalšího třepení.

Barvit vždy nemyté vlasy

Barva na vlasy se nanáší na nemyté, přirozeně mastné, vlasy. Nemyslíme tím přijít ke kadeřníkovi s týden nemytou hlavou. Jeden až dva dny jsou naprosto dostačující. Barva na vlasy tak lépe a rovnoměrněji chytá. Díky přirozené mastnotě vlasů taktéž nedochází k nadměrné ztrátě vlhkosti a dehydrataci vlasů. Taktéž byste se měli vyvarovat nadměrnému množství stylingových produktů před samotným barvením vlasů.

Šampón a kondicionér

Po samotném barvení vlasů vyčkejte nejméně 24 hodin do mytí vlasů pomocí šampónu. Dopřejete tak svým vlasů dostatek času řádně absorbovat novou barvu. Před samotným mytím vlasů šampónem a použitím kondicionéru se vždy přesvědčte, že používáte vlasovou kosmetiku speciálně určenou pro péči o barvené vlasy. Dnešní sortiment zahrnuje nespočet produktů určených speciálně pro barvené vlasy jak mezi profesionální vlasovou kosmetikou, tak také mezi běžnou diskontní dostupnou v drogériích.

Při péči o barvené vlasy doporučujeme se zcela vyhnout tzv. čistícím šampónům. Někteří vlasoví stylisti taktéž doporučují se vyvarovat šampón určených pro léčbu lupů.  Tyto druhy šampónů mohou obsahovat složky, které napomáhají vymývání barvy ze struktury vlasů.

Voda je největším nepřítelem barvených vlasů. I při mytí vlasů speciálním šampónem pro barvené vlasy pamatujte, že bez ohledu na typ šampónů, barva se z vlasů postupně vymývá. Vyvarujte se mytí vlasů šampónem každý den.

Vyvarujte se „skrytým“ stahovačům barvy

Vaše barvené vlasy jsou každý den vystavovány vlivům a faktorům, které mohou způsobit vyblednutí a ztrátu intenzity barvených vlasů. Pečlivě sledujte složení dalších produktů na vlasy jako jsou laky na vlasy, tužidla či vlasové gely. Jejich běžnou součástí je alkohol, který může mírně podporovat stahování barvy z vlasů. Při péči o barvené vlasy je vhodném se vyvarovat produktům s obsahem alkoholu.

Je všeobecně známo, že blond vlasy ve styku s chlórem mohou chytnout velmi nevzhledný zelený nádech. Nicméně taktéž barevná stálost hnědý či zrzavý tónů barvených vlasů může být negativně ovlivněna vodou z chlorovaných bazénů. Pro dlouhodobé zachování intenzity barvy se vždy zásadně koupejte s plaveckou čepicí. Před samotným koupáním v chlorované vodě je vhodné vlasy nejprve dostatečně namočit nechlorovanou vodou. Vlasy již budou „napité“ a chlorovanou vodu budou absorbovat pouze v minimálním množství.

Největším viníkem ztráty intenzity barvy je UV záření. Stejně jako pleť, i vlasy trpí pod náporem slunečních paprsků. V nejlepším případě chraňte vlasy pomocí klobouků či šátků. Povinnou výbavou by také měl být ochranný sprej či olej obsahující solární filtry.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts