Profesionální řada vlasové kosmetiky Lotion Concentréé Homme (LCH) byla speciálně vyvinuta pro léčbu vypadávání vlasů konkrétně u mužů. Lotion Concentréé Homme obsahuje účinné přírodní složky bojující proti padání vlasů, které jsou obsaženy také v řadě Lotion Concentréé (LC), v kombinaci s revolučním extraktem palmy Serenoa repens, která upravuje metabolismus mužských hormonů ve vlasové pokožce. Kombinace Serenoa repens se složením přírodních výtažků Lotion Concentréé zajišťuje maximální účinnost v boji s androgenní alopecií, která je nejčastější příčinou vypadávání vlasů u mužů.

Mohou ženy, které dříve používaly Lotion Concentréé nyní používat Lotion Concentréé Homme?

Rozhodně ne. Lotion Concentréé Homme je založen na přidání extraktu Serenoa repens řešící androgenní alopecii u mužů. Serenoa repens má silné anti-androgenní účinky.

Jestliže jsem dříve používal Lotion Concentréé, měl bych nyní používat Lotion Concentréé Homme?

Důkladné klinické testy provedené v nejmodernějších laboratořích a univerzitních klinikách prokázaly, že Lotion Concentréé je účinný proti všem příčinám vypadávání vlasů. Nejnovější vědecké studie prokázaly účinnost aktivní složky Serenoa repens proti vypadávání vlasů způsobené hormonální nerovnováhou. Lotion Concentréé Homme je obohacen o Serenoa repens a splňuje veškeré náročné požadavky na léčbu vypadávání vlasů u mužů způsobenou hormonálními projevy.

Co je to Serenoa repens?

Serenoa repens neboli Saw Palmetto, česky označována jako Serenoa plazivá, je druh malé plamy vyskytující se na jihovýchodě USA. Serenoa repens se používá v tradiční medicíně při léčbě benigní hyperplazie prostaty (zvětšení prostaty) a také k normalizaci mužských hormonů (testosteron a dihydrotestosteron). Na rozdíl od chemických léčiv nemá žádné negativní vedlejší účinky a je zcela přírodní, tudíž ekologický. Aktivní látky se získávají z plodů palmy.

Co je to androgenní alopecie?

Androgenní alopecie, známá jako holohlavost či mužská pleš, je způsobena přebytkem testosteronu ve vlasové pokožce. Mužský hormon testosteron je produkován v reprodukčním systému, kde vstupuje to oběhového systému, čímž je transportován do orgánů a tkání (ledviny, centrální nervový systém, tukové tkáně, prostata, kůže). Testosteron je nezbytný pro rozvoj svalové hmoty a sexuálních charakteristik jedince (růst vlasů, tvorba kožního mazu, vývoj pohlavních orgánů). Nicméně nadbytek hormonů způsobuje nerovnováhu, která je v mnohých případech spouštěčem androgenní alopecie.

Jak poznám, zda trpím androgenní alopecií? Jak rozeznám androgenní alopecii od běžného padání vlasů?

Mužská androgenní alopecie se nejdříve projevuje nadměrným vypadáváním vlasů v oblasti spánků (tzv. spánková plešatost). Postupně se linie vlasů rozšiřuje k vrcholu kštice, tzv. fronto-parietální oblasti. Androgenní alopecie se může projevit kdykoliv po pubertálním období jedince, kdy se hladina testosteronu začíná zvětšovat. Androgenní alopecie zrychluje růstovou fázi vlasu (anagenní fáze) a minimalizuje vlasové folikuly, čímž dochází k růstu slabších vlasů, které jsou náchylné na vypadávání. Miniaturní folikuly vlasu postupně odumírají, čímž dochází k trvalé ztrátě vlasů – plešatosti.

Mohou androgenní alopecií trpět také ženy?

Bohužel ano. Nicméně je nutné zdůraznit, že v 95 % jsou ohroženi androgenní alopecií pouze muži. I ženy mohou v období života procházet hormonálními změnami, jako je hormonální léčba, poporodní období či období menopauzy. Hormonální nerovnováha může být spouštěčem řídnutím vlasů na vrcholu kštice. U žen ovšem nedochází k úplné plešatosti.

Mohou ženy trpící androgenní alopecií používat Lotion Concentréé Homme? Ve více než 95 % případů se androgenní alopecie projevuje pouze u mužů v důsledku nadměrné hladiny testosteronu ve vlasové pokožce. Mužský organismus produkuje denně 2,5 až 11 mg testosteronu, zatímco ženy v průměru 0,25 mg. Lotion Concentréé Homme byl speciálně vyroben na míru pro řešení problémů s vypadáváním vlasů u mužů.

Jaký je rozdíl mezi Lotion Concentréé Homme v ampulích a ve spreji?

MedaVita Lotion Concetree Homme tonikum proti vypadání pro mužeV obou případech se jedná o totožnou vysoce účinnou vlasovou vodu, jejíž efekt je založen na přírodních výtažcích obohacen o tinkturu Serenoa repens. Ampule představují ideální formu aplikace v renomovaných kadeřnictvích, neboť jednorázově balení ampule jsou zárukou kvality. Zákazník si u aplikace ampule v kadeřnictví může být jist objemem aplikovaného na vlasovou pokožku. Nicméně aplikace ampulí v domácím prostředí představuje pro mnoho mužů překážku. Manipulace s ampulí vyžaduje více času. Pro domácí účely je právě vhodná aplikace vlasové vody Lotion Concentréé ve formě spreje.

Co znamená, že Lotion Concentréé Homme je inhibitorem 5-alfa reduktázy?

Lotion Concentréé Homme je speciálně určen pro řešení padání vlasů vyvolaných androgenní alopecií. Enzym 5-alfa reduktázy je přítomen ve všech orgánech, kde působí mužský hormon testosteron. Tyto enzymy konvertují testosteron na dihydrostetosteron, jež je právě zodpovědný za oslabení a poškození vlasových folikul a zkrácení růstové fáze vlasů. V boji proti androgenní alopecii je nezbytné snížit tvorbu dihydrotestosteronu. Právě výtažek ze Serenoa repens aktivním způsobem útočí a blokuje enzymy 5-alfy reduktázy. Ovšem bez nežádoucích účinků, na rozdíl od chemických preparátů. Pravidelným používáním Lotion Concentréé Homme se obnovují vlasové folikuly a normalizuje se proces růstu vlasů.

Jak je účinnost ošetření Lotion Concentréé Homme prokázaná?

Veškeré klinické zkoušky in vitro (v laboratořích) byly provedeny na základě schválení Ministerstvem zdravotnictví ve všech zemí EU. Zkoušky prokázaly účinnost vlasové vody Lotion Concentréé Homme ve formě ampulí nebo spreje v kombinaci se šampónem Lotion Concentréé Homme. Dermo-klinické testy prokázaly snížení vypadávání vlasů, eliminaci řídnutí vlasů, zvětšení průměru vlasů, obnovení růstu vlasů a zamezení výskytu lupů a seberoické dermatitidy. Experimentální molekulární a mikrobiologické laboratorní studie také potvrdili inhibici 5-alfa reduktázy, stimulaci a obnovení vlasových folikul. Bylo prokázáno, že Lotion Concentréé Homme představuje skutečný pokrok v boji proti vypadávání vlasů u mužů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..