Lídr v produkci profesionální vlasové kosmetiky, Salerm Cosmetics, uvedl na trh vylepšenou šokovou terapii Salerm Hair Revitalizer pro stimulaci vlasové pokožky a posílení růstu nových a zdravých vlasů.  Okamžité ošetření, které vyživuje a přináší vlasům jeho zdravou strukturu. Šoková terapie urychluje normalizaci vlasové pokožky a vlasové cibulky. Léčba je vhodná jako rychlé ošetření v případě vlasů trpící nedostatkem výživy a postrádajících vitalitu. Složení bylo vylepšeno přidáním aktivního povzbuzujícího výtažku Serenoa Serulata, přirozený pružný vlas je tak posilován účinně vlasovým keratinem. Navíc zapojuje ceramidy pro udržení soudržnosti mezi odlišnými vrstvami keratinu s vlasem, docílí toho, že vlas je pevnější, lesklejší a celistvý.

Salerm Hair Revitalizador ampule proti vypadávání vlasů

Výtažky z palmy Serenoa Serulata

Výtažky z palmy Serenoa Serulata, též známé jaká Serenoa Repens nebo Serenoa plazivá, zlepšují hustotu vlasů. Jedná se o drobnou palmu původem ze Severní Ameriky. Palma roste především podél pobřeží Atlantiku v Georgiii a Floridě. Její tmavě hnědé až černé plody byly pro své blahodárné účinky používány již domorodými Američany. Mimo jiné je palma plazivá používána jako bylinný lék při vypadávání vlasů a vzniku plešatosti u mužů – tzv. androgenní alopecie.

Svým účinkem zabraňuje hormonální přeměně testosteronu na dihydrotestosteron. Dihydrotestosteron je považován za klíčový faktor přispívající ke vzniku androgenní alopecie.

Tekutý keratin a ceramidy

Poškození vlasů je ve své podstatě dáno degradací proteinů, které tvoří samotný vlas. Vlivem chemických či mechanických faktorů dochází k oslabení proteinů, které ovlivňují sílu, strukturu a odolnost vlasového stonku.

Ampule Hair Revitalizer od Salerm Cosmetics obsahují funkční keratinové proteiny, které nahrazují chybějící a poškozené molekuly keratinu ve struktuře vlasů. Díky přítomným ceramidům je keratin ve vlasech dobře zafixován.

Ceramidy jsou typy lipidů, které jsou součástí přirozeného povrchu vlasového stonku – kutikuly. Hlavním rolí ceramidů je udržení soudržnosti jednotlivých vrstev a šupinek povrchu vlasů. Absencí ceramidů dochází k poškození a ztrátě vlhkosti z vlasu. Vlasy bez dostatku ceramidů působí porézním, hrubým dojmem bez lesku.

Ceramidy obsažené v šokové terapii Salerm Hair Revitalizer posilují povrchovou přirozenou ochrannou lipidovou bariéru. Ceramidy podporují obnovu přirozené ochranné vrstvy pokožky a vytváří účinnou bariéru proti ztrátě vlhkosti. V přípravcích vlasové kosmetiky jsou určeny pro obnovu poškozených vlasů. Zároveň chrání vlasy před chemickými vlivy a UV zářením.

Další aktivní látky a přísady

Kromě přírodních výtažků ze Serenoa Serulata, tekutého keratinu a ceramidů obsahují ampule také biotin, sojový protein, výtažek z cypřiše a Aloe vera.

Esenciální olej z cypřiše zlepšuje kapilární činnost a prokrvení vlasové pokožky. Dobrý krevní oběh vlasových folikulů je nutným předpokladem pro růst vlasů.

Blahodárné látky obsažené v sóji posilují vlasové cibulky a zastavují vypadávání vlasů. Sojové boby jsou bohaté na isoflavony, které napomáhají inhibovat vypadávání vlasů.

Aloe vera je známá pro své zklidňující a uklidňující účinky. Aloe zlepšuje prokrvení vlasové pokožky, snižuje podráždění a zarudnutí. Navíc působí protizánětlivě. Aloe je bohatým zdrojem antioxidantů, které zastavují degradační procesy stárnutí a zpomalují známky buněčného stárnutí.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..