Slunečnicový olej charakteristický svým velmi jemným jantarovým zabarvením se získává ze semen květů slunečnice roční. Slunečnice se pěstují v oblastech východní Evropy, Středomoří, Severní a Střední Ameriky. Slunečnicový olej je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Slunečnicový olej má silné uklidňující, antioxidační a zjemňující účinky. 

Slunečnice roční

Slunečnice roční (Helianthus annuus) je jednoletá rostlina z čeledi hvězdnicovitých dorůstající do výšky 2 až 3 metrů. Jejím původním domovem je oblast Nového Mexika. Ve volné přírodě již ovšem téměř vymizela. Díky svému křížení se rozšířila jako kulturní plodina nejen po Severní Americe, ale také do Evropy.

Již domorodí Američané poznali univerzálnost slunečnice před více než 3000 lety. Slunečnicová semena se přidávala do chlebového těsta či kaší. Dnes jsou velmi častou součástí müsli či se přidávají do jogurtů. Více než polovinu hmotnosti slunečnicových semen zaujímá slunečnicový olej, který se získává lisováním semen za studena. Slunečnicový olej se běžně používá jako stolní olej v kuchyních, ale také jako přísada do kosmetických produktů.

Slunečnicový olej na vlasy 2

Tak jako slunečnice každý den, i vlasy se otáčí za sluncem …

Blahodárné účinky slunečnicového oleje

Slunečnicový olej vyniká vysokým obsahem kyseliny olejové, která patří mezi komplex omega-9 nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny patří nezbytnou součásti stravy a napomáhají stimulovat přirozený cyklus růstu vlasů. Omega-9 mastné kyseliny také posilují strukturu vlasů a působí jako prevence před jejich lámáním a proti předčasnému vypadávání vlasů.

Slunečnicový olej obsahuje vitamíny, živiny a minerály. Vitamíny A, B, C a E spolu s draslíkem, železem a vápníkem jsou nezbytné pro zdravý růst krásných vlasů.

Slunečnicový olej může posloužit jako výborný kondicionér. Velmi malé množství vmasírujte do délek a konečků vlasů. Vlasy budou hladké, lesklé a především snadno rozčesatelné. Příliš ultrafialové záření (UV) škodí vlasům i pokožce. Slunečnicový olej napomáhá absorbovat nadměrné sluneční záření a chrání tak vlasy před poškozením. Slunečnicový olej zabraňuje ztrátě přirozené vlhkosti z pokožky a vlasu.

Slunečnicový olej na vlasyVlasová kosmetika s obsahem obsahem slunečnice

Ve vlasové kosmetice se slunečnicový olej skrývá pod označením Helianthus Annuus (sunflower) seed oil. Slunečnicový olej zjemňuje vlasy a obsažený vitamín E zastavuje stárnutí a degradaci buněk vlasů. Řada produktů MedaVita Beta-Refibre  zahrnující vlasový fluid, šampón, masku na vlasy a mikro-emulzi využívá unikátních vlastností slunečnicového oleje spolu s beta-karotenem  a komplexu aminokyselin pro obnovu a regeneraci vlasů. Řada produktů je vhodná pro péči o lámavé, oslabené a poškozené vlasy, kterým navrátí ztracenou vitalitu a zároveň je chrání před projevy stárnutí a dehydratace.

Přírodní extrakty ze semen slunečnice (Helianthus Annuus (sunflower) seed extract) jsou obsaženy také v řadě MedaVita Luxviva. Extrakty ze slunečnicových jadérek mají jsou bohaté na fenolové kyseliny, které poskytují ochranu před slunečním zářením a dalšími vnějšími vlivy.  Tyto kyseliny zabraňují rozpadu kolagenu ve vlasové struktuře, čímž posilují přirozenou pružnost vlasů. Navíc poskytují vlasům dlouhodobý zářivý lesk a ochranu barvy barvených vlasů.

MedaVita Beta-Refibre pro poškozené vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..