Skořice má několik přirozených vlastností, kterých je velmi často využito ve vlasové péči. Skořice je považována za přírodní a velmi levné ošetření vlasů při problémech s nadměrným vypadáváním vlasů a plešatostí. Taktéž se velmi často používá pro přirozené zesvětlení a tónování vlasů. 

skořice 2

 Skořicovník cejlonský aneb skořice pravý

Skořice nebo taktéž Cinnamomumzeylanicum pochází z tropických oblastí Asie, především z oblasti Srí Lanky. Skořicovník je stále zelený strom dorůstající výšky až 15 metrů a kůra se již po staletí používá pro své hojivé a léčivé účinky v tradiční medicíně. Kromě kůry se taktéž využívá olej a listy ze skořicovníku. Nicméně vzhledem k silné koncentraci látek jako je eugenol a connamaldehyd může velmi často způsobit podráždění a alergie. Z toho důvodu se běžně dává přednost skořici ve formě kůry.

Skořice má silné protizánětlivé, antibakteriální, antivirové a antiseptické účinky a proto se velmi často užívá pro léčbu infekcí vlasové pokožky.

Skořice také významně podporuje cirkulaci krevního oběhu, čehož se využívá právě při léčbě vypadávání vlasů. Krevní oběh, respektive prokrvení vlasové pokožky podporuje růst vlasů.

DIY skořicová maska na vlasy

Domácí skořicová maska je výborná pro stimulaci krevního oběhu a aktivaci růstu vlasů. Navíc vlasům dodá zářivý lesk. K domácí skořicové masce na vlasy budete potřebovat pouze skořici a olivový olej.

Smíchejte 4 polévkové lžíce zahřátého oleje s jednou polévkovou lžící namleté skořici. Pozor, směs nesmí být vařící, aby nedošlo k popálení pokožky. Směs můžete doplnit ještě o dvě lžíce medu. Vzniklou směs rovnoměrně naneste na vlasovou pokožku a jemně vmasírujte. Následně nechejte masku působit 10 až 15 minut. Během ošetřující kúry můžete pocítit jemné brnění, které je normální a není potřeba se znepokojovat. Následně masku řádně opláchněte a vlasy umyjte šampónem.

Zesvětlení vlasů pomocí skořice

Skořice nejen stimuluje růst vlasů, ale také může být použita pro zesvětlení vlasů. Skořice má přírodní zesvětlující a tónující účinky. Skořice je ideální volbou v případě, že hledáte snadnou a přírodní metodu zesvětlení vlasů. Malé množství skořici smíchejte s kondicionérem a pravidelně aplikujte na vlasy jako obvykle.

Místo kondicionéru taktéž můžete skořici smíchat s medem a trochou vody. Směs aplikujte pravidelně na vlhké vlasy a nechejte chvíli působit. Poté řádně opláchněte a umyjte šampónem.

Skořice ve vlasové kosmetice

Přírodní výtažky skořice jsou obsaženy v řadě Lotion Concentrée, italské profesionální vlasové kosmetiky MedaVita určené speciálně pro léčbu padání vlasů. Řada produktů MedaVita Lotion Concentrée je založena na účincích 13 aktivních látek pro vitalitu a sílu vlasů. Extrémní síla přírody přináší vlasům nový život. Směs čistých extraktů z 10 bylin mezi které patří kromě skořice také Aloe, zázvor, rákos, kafr, arnika, máta, galbanum, rozmarýn, myrha a muškátový oříšek stimuluje nový růst vlasů, posiluje kotvící systém vlasů ve vlasové pokožce a prodlužuje životní cyklus vlasu. Ošetření vlasů MedaVita Lotion Concentrée má celosvětově patentované složení (číslo patentu WO 99/20232). Proces výroby je neměnný již od samotného počátku výroby.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..