Sea Salt spreje nejsou pouze voda s mořskou solí. Sea Salt sprej je sofistikovaný a účinný produkt vlasové kosmetiky pro konečnou úpravu, který přináší fantastické a hlavně rychlé možnosti, jak vlasům dodat texturu a plnost, i když jsme zrovna několik tisíc kilometrů od nejbližšího moře.

Texturovací sprej na bázi mořské soli tzv.  Sea Salt Spray je vhodné pro všechny typy vlasů. Bez ohledu na to, zda jsou vlasy rovné či vlnité.  V závislosti na způsobu použití můžete docílit rozdílného výsledného efektu. Solný sprej podporuje plnost vlasového vlákna a navrací vlasům přirozenou texturu. Sea Salt dodá účesu plnost bez fixace a zatížení.

DIY Sea Salt pro plážové vlny

Mořská sůl se získává odpařováním mořské vody na solných plantážích a solných jezerech. Na rozdíl od stolní soli, která se těží v podzemních lomech. V závislosti na lokalitě může mořská sůl obsahovat stopové množství minerálů. Právě díky obsahu minerálů a stopových prvků je pro jednotlivé mořské jezera a solné plantáže typické různé zabarvení. Mořská sůl obsahuje až 82 stopových prvkl a minerálů, které jsou běžně přítomny v mořské vodě. Tyto minerály jsou nezbytné pro správné fungování organismu. Mezi základní minerály obsažené v mořské soli patří sodík, draslík, vápník, hořčík, bromid, chlorid, železo, měd, zinek a celá řada dalších.

Není žádný pochyb o tom, že sůl vlasy vysušuje a dehydratuje. Mořská sůl, stejně jako kuchyňská, obsahuje převážně chlorid sodný (NaCl).  Právě chlorid sodný je viníkem křehkých, nevýrazných a dehydratovaných vlasů. I přesto je chlorid sodný velmi často přidáván do produktů vlasové kosmetiky, neboť vlasům přidává na plnosti. V přiměřené míře nepřináší chlorid sodný vlasům žádné nežádoucí účinky. Pouze v případě keratinového ošetření je silně doporučované se vyhnout vlasové kosmetiky s obsahem chloridu sodného. Chlorid sodný může oslabit keratinové vazby dodaného keratinu do vlasů a značně tak zkrátit regenerační a vyhlazující účinek.

Stejně jako sůl vysušuje vlasy, tak absorbuje vody z vlasové pokožky. To je výhodné zejména v případě problémů s mastnými vlasy nebo mastnými lupy. Sůl absorbuje přebytečnou mastnotu, vyčistí folikuly ucpané kožní mazem a nečistotou. Taktéž podporuje zánětlivost spojenou s lupy a lupénkou.

Aplikace spreje Sea Salt na suché vlasy

V případě použití solného spreje na suché vlasy dodáte všem typům vlasům přirozenou texturu. Lehce vytvoříte přirozené lokny u rovných vlasů. U vlnitých vlasů docílíte nedbalých ležérních loken. Podpoříte přirozený tvar vln u vlnitých vlasů. Použití solného spreje na suché vlasy je ideální v případě, že nechcete nebo nestíháte umýt vlasy.

Vždy používejte silný sprej na závěr konečné úpravy vlasů. Nejprve vlasy vysušte fénem či vytvořte lokny pomocí kulmy na vlasy. K tomu vždy používejte produkty s ochrannými termo-aktivními filtry, tzv. tekuté žehličky. Až následně nastříkejte solný sprej.

Vyvarujte se aplikaci solného spreje na kořínky vlasů. Solný sprej vždy nanášejte pouze na konečky a délky vlasů. Texturovací solný sprej Sea Salt je vhodný i pro jemné vlasy, neboť vlasům dodá texturu. I přesto méně je více. Sprej nanášejte s opatrností a v případě potřeby přidejte. Přehnané množství soli by mohlo vlasy zatížit. Pokud potřebujete podpořit objem od kořínků místo solného spreje použijte volumizační pudr na vlasy. Solný sprej již není potřeba lakovat, jak se mnozí domnívají.

Aplikace spreje Sea Salt na mokré vlasy

V případě použití solného spreje na mokré vlasy podpoříte plnost a tvar loken. Solný sprej Sea Salt nanášejte na vlhké, ručníkem vysušené vlasy. Nikoliv na mokré. Nikdy nedrhněte vlasy ručníkem. Obzvláště u vlnitých vlasů byste podpořili nežádoucímu krepatění vlasů. Sprej naneste na konečky a do délek vlasů. Pro vytvoření nedbalých vln jemně vlasy namačkejte v dlaních a nechejte přirozeně uschnout či použijte fén s difuzérem.

Cotril Creative Walk Sea Salt

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..