Dobrý den,

včera jsem byla u znamé – kadeřnice, která mi řekla, že mám hrozně slabé a zpřetrhané vlasy, že bych potřebovala radikálně ostříha. Ráda bych si nechala alespoň na delší mikádo. Tak jsem to chtěla napravit nějakým kvalitnějším šamponem na takhle zničené vlasy. Mám je slabé, jemné a přelámané. Mohli byste mi nějak poradit a doporučit nějaké šampony? Vlasy mám hnědé, lehce vlnité a momentálně po lopatky. Nebarvené, nežehlené. Pravděpodobně zničené fénováním. Sportuji, tak je mám tak 40 % času svázané do culíku. Vlasy si meji po třech dnech, bez lupů, je mi 18let.

Děkuji moc za odpověď.

Katka

Dobrý den Katko,

je téměř nemožné, aby se zničené vlasy vrátily zpět do vitálního stavu. Vlas je v podstatě mrtvý a není schopen regenerace, jako je tomu například u kůže.

K poškození vlasů zpravidla dochází častým žehlením vlasů, barvením, melírováním, popř. trvalou. Standardní fénování vlasů nepovažujeme za tak radikální, aby vlasy poškodilo. Z Vašeho emailu je patrné, že drastické chemické procedury nepodstupujete. Proto bychom Vám doporučili se zaměřit na to, zda lámavost a křehkost vlasů není způsobena jinými vlivy, např. nevyvážený jídelníček, stres, kouření, hormonální změny…apod. Pokud si vlasy sepínáte do culíku, doporučujeme vlasy příliš nestahovat a nenapínat od vlasové pokožky a používejte volné gumičky bez kovového spoje.

Pokud jsou vlasy již velmi poškozené a roztřepené, doporučujeme radu kadeřnice využít a podstoupit radikální sestřih.

Pokud se radikálního sestřihu bráníte, doporučujeme vyzkoušet šampón a balzám značky Cotril Revitalizing. Díky zpětné vazbě od našich zákazníků víme, že se jedná o velmi kvalitní a účinné produkty. Tyto přípravky vyplní vlasové trhlinky a maximálně zamezí dalšímu lámání a třepení, popř. oddálí ulomení vlasu. I kvalitní vlasová kosmetika ovšem neumí zázraky, ale umí vlasy revitalizovat a udržet v dobré kondici do té doby, dokud nenarostou vlasy nové.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..