Keratin je nejsilnější protein, který je obsažen ve vlasech, kůži nebo nehtech. Aminokyseliny, které jsou obsaženy v keratinu, přímo ovlivňují tvrdost a flexibilitu vlasů, kůže nebo nehtů. Čím více druhů aminokyselin struktura obsahuje, tím je pevnější a silnější. Například oproti vlasům obsahují nehty a kůže více druhů aminokyselin. Vlasy, kůže, nehty jsou v podstatě mrtvé buňky, které jsou pravidelně obnovovány svým přirozeným růstem. Proto je důležité pečovat a starat se o tzv. mrtvý keratin.  V případě že jsou tyto mrtvé buňky správně udržovány, existuje předpoklad pro vytvoření silné izolační vrstvy, která chrání nový a křehký keratin.

Keratin ve vlasech

Vlasová struktura před a po keratinovém ošetřením Salerm Keratin Shot

Vlasy se přirozenou cestou, bez patřičné péče, postupně stávají suchými a křehkými, což je způsobeno úbytky keratinu. Obecně platí, že čím více keratinu vlas obsahuje, tím méně je náchylnější k postupnému ztrácení keratinu, tzn. vlasy nejsou suché a lámavé. Pozitivně je keratin ovlivňován například  konzumací želatiny. Důležitá je ovšem i péče zevnějšku, která je realizována profesionálními vlasovými kosmetickými přípravky.

Vlasová kosmetika

Na trhu se v současné době můžeme setkat s několika přípravky, které garantují navrácení keratinu do vlasové struktury. Důležité je ovšem upozornit, že navrácení keratinu do vlasové struktury je velmi obtížné a jedním použitím šampónu s obsahem aktivních látek aminokyselin nemůžete čekat zázraky. Jednou z možností jak vytvořit silnou izolační vrstvu chránící keratin je aplikace Keratin Shotu od společnosti Salerm Cosmetics.

Keratin Shot

Keratin Shot je profesionální aplikace keratinové péče, která může být realizována pouze v profesionálních kadeřnictví. Po této aplikaci je žádoucí, aby zákazník dále pečoval o nově nabitý keratin a izolační vrstvu podpůrnými produkty po-keratinové péče.

Keratin Shot je vlasový lifting a ošetření proti krepatění vlasů, protože navrací ztracený keratin, o který vlas přišel jakýmkoliv způsobem. Se systémem lifting Keratin Shot se velmi poškozené vlasy regenerují, znovu získají energii, hebkost nového vlasu, lesk a sílu. Usnadňuje se vyhlazení, snižuje se čas úpravy vlasů a vlasy jsou chráněny proti vlhkosti okolního prostředí.

V profesionálním kadeřnictví se Salerm Keratin Shot aplikuje ve třech základních fázích. V první fázi jsou vlasy umyty Keratin Shot šampónem, který z vlasů  jemně odstranění nežádoucí nečistoty. V druhé fázi je aplikován Keratin Shot narovnávač, který je hlavní složkou celé procedury. Narovnánač je po cca 10ti minutovém působení aktivován vysoušením a následném žehlení vlasů. Třetí fáze Keratin Shotu obsahuje zafixovnání aktivních látek s pomocí Keratin Shot séra. Jedná se o film, který vlasy chrání proti okolnímu prostředí. Po aplikaci této procedury je důležité dodržovat pokyny profesionální kadeřnice. Aby nedošlo k okamžité ztrátě nově získaného keratinu je zapotřebí nemýt vlasy po dobu 72 hodin od aplikace Keratin Shotu. Dále je nežádoucí jakkoliv vlasy namáhat, např. sepnutím do gumičky.

Keratin Shot Kit od Salerm CosmeticsEfekt keratinu při správné údržbě vydrží i několik týdnů. Při pravidelných aplikacích Salerm Keratin Shotu se efekt zpravidla prodlužuje. Správná údržba zahrnuje používání neagresivních kosmetických prostředků. Pro tuto situaci společnost Salerm Cosmetics vyvinula po-keratinovou péči, která obsahuje Keratin Shot šampón, vyživující masku Deep Impact a finální Keratin Shot sérum. Tyto produkty lze zakoupit přímo v kadeřnictví, kde se Keratin Shot aplikuje, nebo v elektronickém obchodě s profesionální vlasovou kosmetikou INhair.cz. Pokud nemáte vlasy poškozené s externím úbytkem keratinu, lze tyto produkty používat jako preventivní opatření ztráty keratinu. Nákup produktů po-keratinové péče není vázán podstoupením aplikace Keratin Shotu v kadeřnickém salónu.

Jak pracuje ošetřující Kit Keratin Shot?

Ošetřující koupel (šampón) Keratin Shot je prvním krokem pro jemné a důkladné mytí vlasů, připravuje vlas a zvyšuje účinnost ošetření.

Maska Deep Impact Plus je druhým krokem po mytí šampónem Keratin Shot. Obsahuje ceramidy totožné s přírodním vlasem, zabezpečuje strukturální celistvost kutikuly a ochranu vlasů. Poskytuje strukturální lipidy sdružené ve vlastním keratinu a formuje přírodní bariéru proti extrémním prvkům.

Keratin Shot sérum chrání vlas proti vysokým teplotám žehliček na vlasy, kulem a fénů. Přináší okamžitý lesk, eliminuje statickou elektřinu a uzavírá otevřené konečky vlasů. Pomocí multisložek: sladkých mandlí, makadamského oleje, bavlníku, ricinu, měsíčku lékařského, olivy, slunečnice a arganu se mění na produkt s velkou hydratací a schopný bojovat s volnými radikály.

První krok péče Salerm Keratin Shot - šampón Keratin ShotDruhý krok péče Salerm Keratin Shot - maska Deep Impact PlusTřetí krok péče Salerm Keratin Shot - sérum Keratin Shot

Použití:

1. Namočit vlasy vlažnou vodou.
2. Nanést šampón na vlasovou pokožku a vlasy emulgovat jako při normálním mytí.
3. Opláchnout a postup opakovat.
4. Dostatečně opláchnout vlažnou vodou.
5. Pomocí ručníku jemně odstranit přebytečnou vodu.
6. Nanést masku Deep Impact Plus a nechat působit 3 minuty.
7. Opláchnout.
8. Na vlhké vlasy nanést poslední třetí produkt ošetření Keratin Shot: Sérum.
9. Neoplachovat a vysušit fénem nebo žehličkou.
10. V případě potřeby možno sérum použít po vysušení vlasů pro konečný efekt účesu.

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..