Aby těch článků zaměřených na péči o vlasy nebylo málo, i dnes vám přináším recenzi vlasových produktů. Mrkneme se konkrétně na dva produkty  od společnosti Salerm z řady Biokera Natura, která je vhodná především na poškozené vlasy.

Opět klasicky – nejdříve se používá šampon a pak až balzám – kondicionér, takže tímto pořadím se i já budu řídit. Šampon  je vyvinut speciálně na barvené a jakkoli poškozené vlasy (ať už se jedná o poškození z důvodu např. častého žehlení, fénování, barvení apod.). Obsahuje makadamový a malinový olej, díky kterým pomáhá vlasům navrátit přirozenou strukturu – výživu, lesk, antioxidační látky… Nejen, že regeneruje a chrání barvu vlasů, ale vlasová vlákna zároveň chrání před dalším ničením, nepříznivými a negativními vnějšími vlivy.

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Šampon doporučuji aplikovat dvakrát, při druhém použití je dobré ho nechat na hlavě chvíli (pár minut) působit pro lepší účinnost. Má velmi příjemnou nasládlou vůni, ze které lze s trochou fantazie cítit maliny. Při použití vytváří bohatou pěnu, takže se obsah šamponu bez problému dostane i na méně dostupná místa na hlavě. Vlasy jsou po použití krásně umyté, září novotou a čistotou, je na nich znát malá známka určitého obnovení. Jsou lesklé, ale na můj vkus možná až příliš, což na jednu stranu vypadá hezky (není to mastnota, ale zářivý lesk), ale zároveň si myslím, že právě onen větší lesk způsobuje brzké maštění vlasů při pravidelném používání tohoto šamponu. Zrovna na mých vlasech se předčasná mastnota projevila díky šamponu Biokera Natura asi o den dříve, než obvykle. Což je poněkud velká nevýhoda.

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Já si však na šampon nemohu stěžovat, protože ho střídám s jinými a používám jen občas, když si chci dopřát potřebnou regeneraci, napravení a oživení vlasů. A právě na to je výborný!

A pokud by vám šampon nestačil, nebo jednoduše raději používáte dva produkty a dopřáváte si skutečně plnou péči se vším všudy, doporučím vám i masku pro barvené a poškozené vlasy  ze stejné řady jako výše představený šampon. A k masce už nebudu psát velké slohy, protože je prakticky totožná jako šamponzlepšuje vzhled vlasů, chrání barvu a pomáhá obnovit jejich vlákno a strukturu. Jak složení, vůně, tak účinky se dají považovat za totožné. Rozdíl vidím jen v použití a konzistenci výrobků – maska je na rozdíl od šamponu hutnější a aplikuje se na již šamponem umyté (a stále vlhké) vlasy, řádně se rozetře po celé délce a nechá se působit pár minut. Pak se už jen pečlivě vymyje a je to!

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Šampón a maska na vlasy Salerm Biokera TREATED

Ať už šampon, či masku (které jsou mimochodem bez parabenů a tím pádem jsou také velmi šetrné a vhodné i pro citlivé jedince) z pečující řady Biokera Natura bych doporučila těm z vás, kdo máte skutečně poškozené vlasy, často si je žehlíte a barvíte. Jednoduše nevypadají tak, jak by měly a potřebují kvalitní a intenzivní péči. Pak je Biokera Natura právě pro vás. Ale pokud máte normální vlasy, s kterými jste spokojené (jako např. já), i tak není tato řada k zahození, jelikož jednou za čas vlasům řádná péče, výživa a regenerace jedině prospěje!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..