Mnoho zákazníků kadeřnických salónů se ptá, zda profesionální produkty vlasové péče jsou skutečně lepší než ty, které se běžně prodávají v drogériích a v prodejnách se smíšeným zbožím. Odpověď je poněkud jednoduchá: „to záleží na tom, jak zdravé jsou vaše vlasy a vlasová pokožka“.

Salerm Biokera Natura

Pokud se podíváme na přeplněné regály drogérií, uvidíme výrobky, které se chlubí obsahem různých složek, vitamínů, antioxidantů a mnoho dalších a dalších tvrzení, které nás mají přesvědčit produkt koupit. Když se podíváme na složení šampónů z drogérie, můžeme zjistit, že je totožné s profesionálním produktem vlasové kosmetiky. Proč si tedy pořídit profesionální značku šampónu? Odpověď je jednoduchá. Na láhvi šampónu se neuvádí, kolik prospěšných složek šampón obsahuje. Zpravidla platí, že profesionální produkty vlasové péče obsahují větší zastoupení proteinů, vitamínů a dalších složek, které činí vlasy zdravé a krásné. Kolik procent dobrých složek ten či onen šampón obsahuje se bohužel z láhve nedozvíme. Zpravidla ovšem platí, že složky dříve uvedené jsou v produktu zastoupeny ve větší míře oproti těm, které jsou uvedeny na konci složení.

Všechny šampóny obsahují čistící agenty, tzv. pěniče. Nejběžnějším a relativně bezpečným čistícím tenzidem je čistící složka označující se sodium laureth sulfate. Nicméně i tato složka je v současných moderních šampónech nahrazována a šampóny jsou vyráběny již bez sulfátů. Pokud Váš šampón obsahuje sodium laureth sulfate, nemusíte se ho bát. Disponuje silnou čistící schopností, zároveň je ovšem velmi šetrný k vlasům a vlasové pokožce. Problémem tohoto sulfátu je, že nevytváří velké množství pěny. Z televizní reklamy přeci víme, že čím více pěny, tím je šampón lepší. Pěna ovšem nemá nic společného s čistící schopností šampónu. Šampóny z drogérií zpravidla obsahují těžší pěniče, jako je amonium lauryl sulfate, amonium laureth sulfate, nebo sodium lauryl sulfate. Tyto sulfáty jsou poněkud agresivnější a mohou citlivou vlasovou pokožku podráždit. S těmito sulfáty se ovšem můžeme setkat také v profesionálních produktech vlasové kosmetiky. Jak je to možné? Velmi totiž záleží na tom, kolik těchto těžších sulfátů šampón obsahuje. Menší množství těchto sulfátů totiž důkladně vyčistí vlasy, které jsou více náchylnější na zašpinění a které se během dne vyskytují ve ztížených, prašných podmínkách.

aleacosmetics

Moderní šampóny jsou v současné době již bezsulfátové a pěniče jsou nahrazovány deriváty z kokosu. Tyto šampóny jsou vhodné pro šetrné mytí vlasů, ovšem doopravdy dokáží vlasy důkladně zbavit všech nahromaděných nečistot? Na tuto otázku zatím neznáme odpověď, protože bezsulfátové šampóny nejsou na trhu tak dlouho, abychom mohli vyhodnotit jejich účinnost. Zákazníkům doporučujeme kombinovat sulfátové a bez sulfátové šampóny.

Co se týká vlasových kondicionérů prodávaných v drogériích a v profesionální prodejnách existuje zde stejný argument jako u šampónů. Profesionální kondicionéry obsahují zpravidla vyšší procento aktivních a blahodárných látek oproti kondicionérům v drogériích. Dále si je nutné uvědomit, že kondicionéry z drogérií by měly učinit vlasy okamžitě krásné, hebké, lesklé a dobře vypadající. Z tohoto důvodu výrobci přidávají do těchto kondicionéru velké množství silikonů, které vlasy obalí, zatáhnou a způsobí efekt krásných vlasů. Neříkáme, že silikony jsou špatné a že žádný profesionální produkt silikony neobsahuje. To není pravda. Silikony jsou ve vlasové kosmetice prospěšnými agenty, které učiní efekt krásných vlasů. Profesionální výrobci vlasové kosmetiky jsou si ovšem vědomi, že se silikony se to nesmí přehánět. Velké množství silikonů totiž může postupem času  vlasy zatížit, vlasy zplihnou a jsou dehydratované.

Tímto článkem jsme rozhodně nechtěli říci, že všechny vlasové produkty z drogérií jsou špatné. Nikoli. Jsou-li vaše vlasy zdravé, bezproblémové a klasické šampóny z drogérií vám vyhovují, není důvod proč je přestat používat. Pokud ovšem je nutné vlasy revitalizovat, vlasovou pokožku ošetřit, je vhodnější poohlédnout se po profesionálních produktech vlasové kosmetiky, které jsou zpravidla účinnější.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..