Barvení klasickými barvami na vlasy s obsahem peroxidu, amoniaku, PPD a dalších chemických látek nejenže narušuje proteinovou soudržnost vlasů, ale zároveň také negativně působí na celý náš organismus. Přírodní a 100 % rostlinné barvy na vlasy jsou východiskem nejen pro alergiky, ale také pro všechny ostatní, pro které je barvení vlasů nezbytností a zároveň si zakládají na perfektní kvalitě svých vlasů. Základním pilířem přírodních barev na vlasy je henna. Henna je po celém světe známa jako přírodní barva na vlasy, která ovšem navíc podporuje zdraví vlasové pokožky a vlasů samotných.

Přírodním barvám je zpravidla vytýkána jejich ne zcela optimální funkčnost, zejména v oblasti krytí šedivých vlasů a výdrže barvených odlesků. Přírodní barvy na vlasy Khadi ovšem posouvají funkčnost barvení vlasů pomocí rostlinných extraktů opět o kus dále. Barvy Khadi jsou založeny na henně, indigu a na dalších extraktech ajurvédských rostlin. Důkazem funkčnosti těchto 100 % přírodních barev jsou zejména spokojení zákazníci a také získané ocenění tmavě hnědého odstínu v německém nezávislém Öko-testu.

Pozitivní účinky henny na vlasy

Jak jsme již zmínili, henna na vlasy je ve světě známá zejména tím, že funguje jako přírodní barva. Henna ovšem navíc podporuje kvalitu a celkovou krásu vlasů a zároveň je chrání před negativním UV zářením. Henna také snižuje tvorbu lupů a reguluje tvorbu mazu. Henna je perfektním pomocníkem v prevenci proti roztřepeným konečkům, protože zpevňuje vlasové vlákno v celé jeho délce.

hennou barvou na vlasy jsou zpravidla spojeny červené odlesky. To ovšem platí zejména v případech, kdy k barvení pomocí barev s hennou dojde příliš brzy po klasickém chemickém barvení. Obecně je doporučováno začít s barvením s hennou nejdříve měsíc po poslední aplikace chemické barvy. Nežádoucí červené odlesky se také dostaví v případech, kdy v barvě není použita příliš kvalitní henna, případně je zvolen nevhodný poměr indiga.

Khadi rostlinná barva na vlasy

Khadi rostlinná barva na vlasy

Rostlinná barva na vlasy Khadi

Přírodní barva na vlasy značky Khadi je zcela založena na přírodní bázi. Barvy obsahují hennu, indigo a extrakty ajurvédských rostlin. Poměry jednotlivých rostlinných složek jsou perfektně vyváženy tak, aby výsledný efekt barvení byl co nejlepší. Velkou výhodou a přidanou hodnotou barev Khadi je krytí i šedivých vlasů. Pigmentace vlasů ovšem není jedinou výhodou přírodních barev Khadi. Barvy o vlasy navíc pečují extra přírodní silou. Dodávají vlasům výživu, objem, hebkost a lesk.

Khadi je indická značka s více než 40 letou tradicí. Barvy Khadi disponují certifikátem BDIH, který označuje kontrolovanou přírodní kosmetiku. Barvy Khadi neobsahují žádné chemické látky, které by pomáhaly ovlivnit výsledný barevný odstín. Jsou kompletně bez peroxidu, konzervačních látek a dalších chemických složek.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..