Když zazní slovo „rituál“, tak jako první se mi v hlavě vybaví rituály, které znám z hodin dějepisu – nějaký prastarý kmen náčelníků, kteří uctívají svého vznešeného různými tanci u ohně. Ale co si takhle najít svůj vlastní rituál v podobě luxusní péče o své tělo? Věřte mi, že s kosmetikou Rituals to možné je. Luxusní péče, kterou si tak oblíbíte, že se z prvně obyčejného mazání těla krémem za chvíli stane váš každodenní rituál, na který se budete po celý den těšit. A to vše z pohodlí domova, takže si můžete luxusní péči a potěšení dopřát samy a v klidu, aniž byste musely chodit do speciálního salonu.

Jako první bych ráda představila sprchovou pěnu Happy Buddha, ke které se váže jedna speciální historka. Když mi produkty od Rituals přišly, tak jsem se nedočkavě vrhla na zkoušení. Mé první dojmy byly jenom pozitivní a tak jsem byla zvědavá, jak to vedle krémů (ke kterým se dostanu co nevidět) dopadne s již zmíněnou pěnou. Šla jsem se tedy osprchovat, pěnu jsem použila a… lepší „sprcháč“ snad neexistuje! Ačkoliv má texturu gelu (čehož jsem se obávala), tak je použití velice jednoduché – z lahvičky vymáčkneme malé množství gelu, ze kterého se nám za chvilku s trochou vody vytvoří velké množství pěny úžasné textury. Pěna je hustá, hebká – přirovnala bych ji ke šlehačce a dokáže zázraky. Pokožku krásně vyživí a hydratuje, zatímco si užíváte energickou a opojnou tropickou vůni pomeranče společně s cedrovým dřevem. Až si mytí s pěnou dostatečně užijete, tak koupelnu budete opouštět s „novou“ pokožkou, která je vláčná, provoněná lehce exotickým nádechem a na dotek neuvěřitelně jemná. Samozřejmostí je, že si pěna také v případě potřeby poradí se všemi nečistotami, potem apod. Sprchové pěny jsou jedinečné a já jsem do té doby, než jsem ji vyzkoušela, nevěřila, že by „obyčejná pěna“ mohla moje sprchování proměnit v něco tak úžasného a jedinečného, co mi dělá upřímnou radost. I přes vyšší cenu 235 Kč si myslím, že 200 ml balení za tento luxusní očistný zážitek rozhodně stojí.

Rituals of Laughing Budhha

Ritual of Laughing Buddha

Ale vše krásné prý jednou končí. Pro mě se něco podobného stalo právě s mojí milovanou pěnou. Váže se k ní nepěkný zážitek, na který dodnes vzpomínám – a to ta skutečnost, že mi ji někdo ukradl. Nebudu to nějak moc rozebírat, jen dodám to, že mě tento čin samozřejmě velmi zklamal a naštval. Jak já z ní byla nadšená! A měla jsem tu čest ji použít jen párkrát… Ale asi to dokazuje hlavně to, jací lidé dokážou být. Ale zároveň i to, že Rituals je značka velmi žádaná, populární a lákavá do takové míry, že svádí až ke krádeži.

Ale smutným myšlenkám konec a teď nyní na další mé oblíbence – ze stejné řady s názvem „The Ritual of laughing Buddha“ (která mimo jiné nabízí výrobky, které by nás měly udělat šťastné, zpříjemnit a prosvětlit nám den), jsem vyzkoušela i krém na ruce Happy Hands. Jedná se o roztomilé a praktické balení o 75 ml v nazlátlé oranžové barvě. Svým ideálním (a zároveň) velmi líbivým tvarem a designem se tak hodí jak na noční stolek, kde vám bude dělat ozdobu, nebo se také hodí na cesty, kde se může pro jeho všestrannější účinky využít i jako klasický krém. Texturu má hutnější, ale přesto je lehoučký. Vůně je opět úžasná (jako u všeho od Rituals), tentokrát ve složení převládá mandarinka se svěží mátou. Přestože se kombinace těchto dvou složek může zdát podivná, můžete být bez obav. Vůně je luxusní, až návyková. Vždy, když krém aplikuji, tak se hned cítím uklidněná a celkově uvolněná a spokojená.

Rituals of Laughing Budhha

Ritual of Laughing Buddha

Vůně patří mezi jednu z nejsilnějších předností společnosti Rituals. Jsou neobyčejné – takovéto vůně rozhodně nenajdete jen tak v drogerii. Každá je specifická a má své kouzlo, kterým dokáže omámit vaše smysly.

Krém na ruce stojí 250 Kč, což je již vyšší cena. Kvalita výrobku ale tomu odpovídá, protože Happy Hands se např. s krémem z drogérie za 100 Kč nedá vůbec srovnávat. Jinak neustále tady vychvaluju vůni, ale co účinky? Opět jsem maximálně spokojenáruce jsou hebké, vláčné, miluji pocit, když si krém roztírám a masíruji jím pokožku. Díky tomuto zázraku pocítíte hned ráno (po aplikaci před spaním) zlepšeníruce budou jemné, zářit životem a krásně voňavé. Pravidelnější aplikace samozřejmě zajistí velkolepější účinky – a to ještě jemnější a pružnější pokožku a tvrdá kůže se postupně stane měkkou. Kromě mé klasické noční péče se nebojím ani krém použít během dne, protože rychle zasychá, já se tak nemusím obávat možného upatlání věcí, kterých se dotknu a po pár minutách mohu ruce zase normálně používat, aniž bych něco umastila. A nesmím zapomenout ještě jednou vyzdvihnout vůni, která díky použití provoní na dlouhou dobu celou místnost.

Do třetice všeho dobrého tu mám vyživující tělový krém Touch of Hapiness – neboli dotek štěstí. Seženete ho za 450 Kč v pozitivně oranžovém kelímku o obsahu 200 ml. Tentokrát bych ho nedoporučila na cesty, jelikož je balení poměrně velké a méně praktické díky velkému zlatavému víčku. Ale doma se stane klenotem, o to bych neměla obavy. Používání zajistí vyváženost, dostatečnou pevnost a hydrataci pokožky. Nesmí chybět opět jak jinak než úžasná vůně připomínající teplé krajiny díky pomeranči a cedru. Tento kousek je unikátní – ať už svými dokonalými účinky – věřte mi, lepší krém budete těžko hledat, nebo opravdu krásným a propracovaným designem (každý, kdo balení vidí, je unešený a chce o krému vědět více). Textura krému je hutnější, přesto se krém výborně roztírá a vsakuje se rychle. Nemůžu jak jinak, než doporučit.

Rituals of Laughing Budhha

Ritual of Laughing Buddha

Ač jsem chtěla, nenašla jsem na všech třech produktech nic, co by bylo negativní a s čím bych nebyla spokojená. To jen podle mého mínění potvrzuje kvality Rituals.

Za mě tedy Rituals rozhodně ano! Pokud jste ještě nic nezkoušely, určitě se vyplatí zajít do nějakého jejich obchůdku. Jsou sice menší, ale o to příjemnější a jaksi útulnější. Rituals provozuje i eshop, kde můžete prozkoumat jejich výrobky. Já tímto týmu Rituals moc děkuji za poskytnutí úžasných krémů a pěny, díky kterým jsem si potvrdila to, co jsem si dříve jen myslela: Rituals je skvělá značka, která vám nejen zkrášlí tělo, ale zklidní mysl a pomůže najít vnitřní klid a propojení. A pak se může stát, že si uvědomíte, že pro vás najednou používání pěny či krému neznamená jen klasickou denní povinnost, ale stane se rituálem, kterého se nemůžete dočkat.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..