Salerm Biokera Natura Color. Přírodní barva pro vaše vlasy. Barvy na vlasy Biokera Natura Color rozšiřují sortiment vlasové kosmetiky Salerm Cosmetics. Salerm Biokera Natura Color jsou bez parabenů, silikonů, PPD, resorcinolu, se sníženým obsahem amoniaku a obsahují pouze certifikované organické rostlinné oleje, které chrání vlasové vlákno během procesu a po barvení. Výsledkem bude dokonalá intenzivní, dlouhotrvající a brilantní barva s perfektním krytím i šedivých vlasů.

Barvy na vlasy Salerm Biokera Natura Color využívají těkavého amoniaku jako alkalizéru. Všechny oxidační barvy na vlasy vyžadují alkalizér, který umožňuje otevření kutikuly vlasu a průnik barevného pigmentu do vlasové struktury. Za alkalizér se využívá buď amoniak nebo MEA (ethanolamin nebo monoethanolamin). Barvy na vlasy, které amoniak neobsahují, tzv. bez amoniakové barvy, obsahují substitut MEA! Navzdory všeobecnému přesvědčení: barvy na vlasy bez obsahu amoniaku, který je nahrazen právě složkou MEA, nejsou k vlasům a vlasové pokožce šetrnější. Na tuto skutečnost poukazují poslední provedené studie, například studie z roku 2014 od Procter&Gamble Beauty Technology Division*. Právě výsledky posledních studií jsou důvodem, proč Salerm Cosmetics vyvinul nový systém barev na vlasy na bázi amoniaku s organickými oleji bez MEA.

Amoniak versus MEA

Amoniak otevírá vlasovou kutikulu na podstatně kratší dobu, než je tomu u barev obsahujících MEA (monoethanolamin), čímž značně omezuje poškození vlasových vláken. K otevření vlasové kutikuly a zajištění dokonalého barvícího výsledku je zapotřebí nižší koncentrace amoniaku než MEA. Na rozdíl od MEA se těkavý amoniak v průběhu celého procesu barvení postupně odpařuje, čímž klesá jeho koncentrace v barvící směsi. Barvy na bázi amoniaku se z vlasů a vlasové pokožky rychleji a snadněji oplachují než barvy na vlasy založené na účincích MEA. Nevýhodou amoniaku ovšem stále zůstává, že jedinci, kteří jsou na něj alergičtí, nemohou podstoupit barvení vlasů s barvou s příměsí amoniaku.

EXPERIMENTÁLNÍ STUDIE od Procter&Gamble: Dvě základní složky barev na vlasy (alkalizéry) – těkavý amoniak a MEA byly podrobeny laboratornímu zkoumání pomocí metody FTIR (spektroskopická experimentální technika) a pomocí skenování vlasů elektronovým mikroskopem (SEM). Cílem experimentu bylo zjistit stupeň oxidačního poškození vlasů vlivem použití barvy s obsahem amoniaku (ammonium hydroxide) a s obsahem MEA (monoethanolamine). Sledovány byly takové parametry, jako je ztráta proteinů z vlasů a obsah kyseliny cysteové ve vlasech z důvodu použití jedné nebo druhé přísady. Z experimentu vyplynulo, že přísada MEA vlasy poškozuje v krajním případě až o 85 % více než amoniak. Na základě laboratorního testování je výrobcům barev na vlasy doporučeno snižovat množství amoniaku, čímž dojde k omezení nepříjemného odéru. Nedoporučuje se ovšem nahrazovat amoniak přísadou MEA.*

Organické rostlinné oleje

Barvy Salerm Biokera Natura Color jsou obohaceny o celou řadu certifikovaných rostlinných olejů jako je olej ze sladkých mandlí, arganový olej, makadamový olej, olej z pšeničných klíčků, malinový olej a ricinový olej.

Olej ze sladkých mandlí bohatý na polonenasycené mastné kyseliny podporující regeneraci přirozené bariéry vlasů a jejich hydrataci. Mandlový olej díky vysokému obsahu živin vyživuje vlasy i pokožku.

Arganový olej s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin (omega 3, 6 a 9) působí jako silný antioxidant, který zabraňuje předčasnému stárnutí vlasů. Arganový olej hloubkově vyživuje a propůjčuje vlasům lesk a záři.

Makadamový olej s vysokým obsahem mononenasycených kyselin vlasy vyživuje a podporuje jejich jemnost. Přítomné mastné kyseliny významným způsobem podporují prostup barevného pigmentu a dalších aktivních látek do struktury vlasů.

Olej z pšeničných klíčků díky svému vysokému obsahu kyseliny linolové zabraňuje dehydrataci, podráždění a svědění vlasové pokožky. Přítomný vitamín E působí jako silný antioxidant a napomáhá udržovat rovnováhu vlasů a vlasové pokožky. Díky obsahu oleje z pšeničných klíčků jsou barvy Biokera Natura Color vhodné i pro citlivou vlasovou pokožku.

Malinový olej patří mezi přírodní oleje s nejvyšší koncentrací gama-tokoferolu, který chrání vlasy před UV zářením a působením volných radikálů. Foto-ochranný účinek prodlužuje trvanlivost barvy a její intenzitu.

Ricinový olej má silné tonifikační a hydratační účinky. Díky své vysoké nepropustnosti poskytuje vlasům dokonalou ochranu před vnějšími agresivními faktory. Navíc podporuje jemnost a hebkost vlasů a chrání je před krepatěním.

Barevná škála Salerm Biokera Natura Color

Profesionální barvy na vlasy Biokera Natura Color zahrnují 34 odstínů pro dosažení dokonalého barevného výsledku. Odstíny Biokera Natura Color jsou rozděleny do 16 základních skupin: přírodní, přírodní hnědá, měděno-hnědá, studená hnědá, zlato-hnědá, módní, popelavá, intenzivní popelavá, Brazil, zlatá, béžová, červená, mahagonová, měděná a perlová. Profesionální barvy Salerm Biokera Natura Color bez PPD, MEA, silikonů, parabenů s obsahem přírodních olejů již brzy ve vašem kadeřnictví.

Přírodní ošetření vlasů Salerm Biokera Natura


* A. D. BAILEY; G. ZHANG; B. P. MURPHY: „Comparison of damage to human hair fibers caused by monoethanolamine- and ammonia-based hair colorants“, J. COSMET. SCI., vol. 65, 2014, pages 1 – 9

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..