V posledních letech je trh s kosmetickými produkty prudce na vzestupu. Již není nezvyklé, že i mužská polovička chodí na kosmetiku, na manikúru, nakupuje značkové a módní oblečení a celkově dbá na svůj zevnějšek. Pryč je ta doba, kdy v obchodech bylo k dispozice pouze pár produktů. S narůstajícím zájmem o vlasovou kosmetiku se logicky rozšířil i výběr produktů . Ale jak si vybrat ten správný výrobek? Dnes se pokusíme objasnit a vysvětlit základní terminologii a vyuití produktů určených ke konečné úpravě vlasů.

Produkty pro styling vlasů můžeme všeobecně rozdělit do dvou skupin – Fixační (pevné) a poddajné (pružné). Fixační produkty vlasy zpevní a ztvrdí, patří mezi ně gely a spreje na vlasy. Poddajné produkty jako jsou krémy a vosky účes vytvarují, ale vlasy jsou nadále pružné a poddajné. V případě, že se chystáte na rande a předpokládáte, že protějšek se bude dotýkat vašich vlasů, vyvarujte se fixačním přípravkům.

Fixační produkty

Typickým příkladem fixačních produktů, které vlas zatvrdí a zpevní, jsou stylingové gely ne vlasy. Gely jsou obvykle na bázi vody. Příliš levné gely ze supermarketů a běžných drogérií mají tendenci se po absorbování vody a zpevnění vlasů začít drobit a vytvářet šupinky podobné lupům. U kvalitních výrobků dostupných v profesionálních kadeřnických salónech a specializovaných internetových obchodech se tento efekt, díky svému lepšímu složení, nevyskytuje. Dle síly fixace rozlišujeme gely s ultra silnou fixací a s normální fixací. Klíčem správného výběru gelu je: čím jemnější vlasy, tím se doporučuje používat gel s nižším stupněm fixace. Použití gelu s ultra silnou fixací na jemné vlasy má za následek zvýšené zatížení a slepivost vlasů. Bohužel gely s nižší fixací sice dovolí účes vytvarovat, ale nenabízí tak velké možnosti modelace jako gely se silnou fixací. Gely profesionální vlasové kosmetiky mají většinou tzv. „paměťový efekt“, gel po vyschnutí a vytvrdnutí může být znovu navlhčen a účes se může opětovně vytvarovat dle potřeby. Inhair doporučuje vyzkoušet Salerm Ice gel z řady Pro-line španělského výrobce Salerm Cosmetics.

Dalšími produkty pro pevnou fixaci jsou laky na vlasy. Laky na vlasy se používají k formování a zafixování účesu při pohybu. Stejně jako u gelů je lepší u jemných vlasů použít lak s nižší fixací. Na rozdíl od gelů, laky na vlasy velmi často obsahují ochranné složky proti slunečnímu záření a dalším škodlivým vnějším vlivům a dodávají vlasům lesk. Nejčastěji jsou vyráběny ve formě spreje, který se nanáší na vlasy jako aerosel, který na vlasech ztuhne a zajistí fixaci požadovaného účesu. Laky na vlasy se využívají, jak při běžném každodenním životě, tak také při slavnostních příležitostech. Inhair.cz doporučuje vyzkoušet lak na vlasy Salerm Hi Repair z řady Hi Repair španělského výrobce Salerm Cosmetics. Jedná se o lak, který účes nejen zaficuje, ale také vlasy chrání proti slunci a negativním vlivům.

 Poddajné produkty

Při tvorbě poddajného účesu je možné využít pomádu na vlasy. Pomády bývají ve formě vosku nebo tekutiny, jejichž cílem je dostatečně, ale pružně zafixovat účes a dodat vlasům lesk. Pomády nejsou příliš vhodné pro často se mastící vlasy, neboť mohou vytvořit dojem mastných vlasů. Malé množství pomády se nanese do dlaní, které se třou, až se pomáda zahřeje. Pomáda se aplikuje na suché a mírně vlhké vlasy. Je doporučeno před spaním pomádu z hlavy smýt, pomáda může ucpat póry a poškodit pokožku.

Vosky jsou velmi podobné pomádě, ale většinou jsou agresivnější a bývají vyrobeny na ropné bázi. Vosky jsou ideální pro dodání lesku vlasům a formování krátkých účesů, tzv. flattop (velmi krátký účes, kdy na temeni hlavy je vytvořena rovina – účes není zakulacen dle tvaru hlavy) a buzzcuts (velmi krátký účes, většinou střižený strojkem). Vosky jsou vhodné pro formování velmi hustých vlasů. Nikdy se nepoužívají vosky na jemné vlasy. Vosky je vždy nutné nanášet na suché vlasy, neboť voda a olej nejsou vzájemně smísitelné. Večer je nutné vosk smýt z vlasů.

Vlasové krémy pro konečnou úpravu vlasů mají měkkou konzistenci a většinou jsou neprůhledné. Krémy jsou perfektní volbou pro jemné vlasy, neboť jsou velmi jemné.  Krémy dovolují formování účesu a dodají vlasům přirozený lesk. Na jemné vlasy je nutné použít velmi malé množství, aby nevznikl efekt mastných vlasů. Krémy je vhodné používat i na kudrnaté vlasy, neboť udrží kadeře pohromadě a dodají jim lesk. Inhair.cz doporučuje vyzkoušet Salerm Homme krém na vlasy z pánské řady Homme španělského výrobce Salerm Cosmetics.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..