V současné době se na trhu můžeme setkat s nepřeberným množstvím vlasové elektroniky, která usnadňuje vytváření finálních účesů. Pro vyhlazený účes s rovnými partiemi zpravidla využijeme vlasových žehliček. Naopak pro kadeřavé a vlnité vlasy přistoupíme k využití vlasových kulem.

Žehličky na vlasy

Nejdůležitější částí vlasové žehličky jsou samozřejmě žehlící plochy. V současnosti se můžeme setkat zpravidla s keramickými a titanovými ploškami. Žehličky s hliníkovými deskami není vhodné používat, poněvadž nepůsobí antistaticky a navíc se nerovnoměrně zahřívají, což nevytvoří dokonalý uhlazený efekt. Keramika a titan vynikají velmi podobnými vlastnostmi, působí antistaticky, tzn., že vytvářejí záporné ionty, které zamezují elektrizování vlasů. Titan obecně poskytuje lepší rozmístění tepla a je oproti keramice odolnější. Na druhou stranu je keramika vhodnější pro jemné vlasy, kterým k vyžehlení vlasů postačí i nižší teploty. Titanové žehlící plochy jsou snadněji udržovatelné. Případné připálené stylingové produkty se z ploch snadněji odstraňují. Titan není tak náchylný k poškrábání jako keramika.

Při výběru vlasové žehličky je důležité zvážit šířku žehlících ploch. Zpravidla platí, že pro krátké účesy jsou vhodné tzv. mini žehličky s šířkou ploch cca 20 mm, pro dlouhé vlasy je pro snadnější vyžehlení vlasů vhodnější žehlička s šířkou plochy od  24 mm. V případě použití široké žehličky pro krátké účesy se vystavujete riziku spálení vlasové pokožky, protože práce s velkou žehličkou na krátkém střihu je poněkud těžkopádná. Naopak, v případě, kdy chcete vyžehlit dlouhé vlasy mini žehličkou, vystavujete se riziku spálení vlasů. Úzkým plochám trvá podstatně déle vyžehlit dlouhé vlasy.

Pozor!.Nikdy nežehlete mokré nebo vlhké vlasy. Žehličky pracují s teplotou až 230°C a pára vás může popálit. Před žehlením vždy použijte přípravky vlasové kosmetiky, které ochrání vlasové vlákno. Při častém žehlení bez ochrany se vystavujete vysokému riziku poškození vlasů. Dokonalou ochranu vlasového vlákna poskytnou přípravky Salerm Cosmetics řady Straightening.

Důležitým aspektem v oblasti žehlení vlasů je teplota žehlicích ploch. Profesionální žehličky na vlasy zpravidla poskytují možnost regulace teploty. Teplotu je zpravidla možné regulovat od 100°C do 230°C. Doporučujeme, aby teplota žehlení nepřesáhla 200°C hranici. Vyšší teploty je možné používat pouze v případech, kdy je nutno určité partie účesu pouze dofixovat a doladit.

Profesionální žehličky na vlasy jsou zpravidla navrženy tak, aby maximálně usnadnily žehlení vlasů. Čím je žehlení rychlejší, tím je k vlasům šetrnější. Profesionální vlasové žehličky se zpravidla nahřejí na požadovanou teplotu do 30 sekund a jsou vybaveny 360 C otočnou hlavicí kabelu. Snadná manipulace je velmi důležitá, poněvadž zkracuje potřebnou dobu žehlení. Kvalitní vlasové žehličky soustředí maximální teplotu do žehlících ploch a odvádí teplo od samotného obalu žehličky. Tím je možné žehlit vlasy blíže k vlasové pokožce, aniž by došlo k jejímu popálení. Žádná žehlička se ovšem nikdy nesmí přímo vlasové pokožky dotknout.

Velmi kvalitními vlasové žehličky hledejte pod značkou Corioliss City Style. Tato americká značka nabízí keramické a titanové žehličky o velikosti žehlících ploch 24 mm. Disponují regulátorem teploty od 60 do 210 C a lze je zakoupit v různém barveném provedení. K dispozici jsou v barvě černé, zlaté, modré, růžové, červené a také v limitovaných edicích: zlatá zebra, fialová zebra nebo stříbrná zebra. Pro krátké střihy je určena mini žehlička Corioliss SXE Baby, která disponuje 16 mm titanovými žehlícími deskami, které dosahují teploty 200°C. Pro pohodlnou práci jsou všechny žehličky Corioliss vybaveny 360 stupňovým ramenem otočného kabele.

Vlasové kulmy

Profesionální vlasové kulmy se zpravidla vyrábějí z keramiky. Kulmovací tyč je relativně velká, tudíž by se titan výrazně promítl do ceny kulmy. Keramika, jak již bylo zmíněno v případě žehličky, ovšem vyniká stejně dobrými vlastnostmi, akorát je zapotřebí k ní přistupovat opatrně. Na trhu se v současné době můžeme setkat s různými typy kulem, profesionálové ovšem zpravidla využívají klasické kónické kulmy, popř. trojkulmovací kleště (trojkulmy)

Kulmování a žehlení je založeno na stejném principu, tedy na teplotní změně struktury vlasu. I v případě kulmy je důležité zvážit teplotu natáčení vlasů. Opět i zde platí, že čím nižší teplota, tím je kulma k vlasům šetrnější. Profesionální kulma na vlasy by měla disponovat regulátorem teploty. Vyšší teploty by se opět měly použít pouze v nezbytně nutných případech k zafixování a doladění účesu. Pro zvýraznění a udržení loken je velmi vhodné používat stylingové přípravky k tomu určené. Profesionální kónická kulma se rychle zahřívá, tj. do 30 sekund a je vybavena prvky, které samotné kulmování usnadňuje, tj. 360° otočné rameno kabelu, studený úchyt na špičce kulmovací tyči, a ochranné náprstky.

Kvalitní kulmy se jmenují Corioliss Glamour Wand. Jedná se kónické kulmy vyrobené z keramiky, které disponují snižujícím se průměrem z 30 mm na 20 mm. Teplotu kulmu je možné regulovat od 60 do 190 C. Kulmy Corioliss Glamour Wand jsou k dispozici v černé barvě a v limitované edici fialová zebra, stříbrná zebra a červená leopardí. Kulma je připravena k práci do 30 sekund od zapnutí. Pro pohodlnou práci s kulmou je samozřejmostí 360 stupňový otočný kabel a ochranné náprstky.

Trojkulmy, jedná se kulmovací kleště, které vytváří vlnitý účes pomocí kulmovacích ploch. Princip je téměř totožný jako v případě žehlení. Rozdíl je v tom, že kulmovací plocha je zvlněná a kulmování probíhá staticky. Tzn., že kulma po vlasech nesjíždí jako v případě žehlení vlasů. Trojkulmu je výhodné použít v případě, kdy chcete docílit homogenních vln. Trojkulma zajistí, že široké prameny vlasů jsou stejně zvlněné a vytvoří sjednocenou vlnu. Pro nedbalé vlny je určitě výhodnější klasická kónická kulma. V případě, že chcete nedbalých vln docílit pomocí trojkulmy, je nutné vlasy po kulmování rozčepýřit a zafixovat, nejlépe některým z profesionálních loknovačů. Kvalitní loknovače hledejte pod názvy Cotril YO, Young Amplify, Trend Up Fast Smooth. Pro dokonalý styling vlnitých vlasů doporučujeme tužidla Salerm Pro Line Curl Mousse.

Profesionální vlasová elektronika je navržena tak, aby maximálně usnadnila práci s přístrojem, výrazně urychlila proces vytváření účesu a hlavně, aby respektovala vlas samotný. Kvalitní přístroje vyrobené z kvalitních materiálů jsou pro vaše vlasy tou nejlepší volbou.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..