Proč je profesionální vlasová kosmetika dražší než obyčejné produkty v drogériích? Je složení výrobků profi a „neprofi“ vlasové kosmetiky stejné? Vyplatí se kupovat profesionální vlasovou kosmetiku? Jak poznám profesionální vlasovou kosmetiku? Na tyto otázky odpovíme v následujícím článku.

Jak poznáme, že se doopravdy jedná o profesionální vlasovou kosmetiku? V současné době je slovo „profesionální“ velkým hitem reklamních sdělení. Již samotný přídomek „profesionální“ napovídá, že přípravek je určen výhradně k použití profesionálům. To, že se jistý produkt objeví v reklamě svědčí o tom, že se s největší pravděpodobností nejedná o produkt profesionálů. Skutečně profesionální vlasová kosmetika je k dostání pouze na specializovaných pracovištích, jako jsou kadeřnictví, popř. kosmetické salóny a specializované internetové obchody. V případě internetového obchodu je velmi důležitým aspektem garance kvality produktů, tzn., že prodej by měl být zaštítěn profesionálem v oboru, kadeřníkem. Profesionální vlasová kosmetika je zpravidla balena v běžných obalech typických tvarů. Hlavní důraz je kladen na kvalitu obsahu obalu a nikoliv na samotný obal. Jak je běžně známo, obal je nejdražší část produktu. Profesionálové si tedy nemohou dovolit obaly ve tvaru „kapky vody“, protože to by vedlo pouze k neopodstatněnému zvyšování ceny. Skuteční výrobci profesionální kosmetiky se nevěnují pouze marketingu a propagaci, ale z největší části vědě a výzkumu.  Výzkum je velmi nákladnou položkou celého procesu zavádění invence do inovace.

Na první pohled se může zdát, že složení profesionální a běžné vlasové kosmetiky je stejné. Hlavním rozdílem ovšem je procentuální zastoupení aktivních látek v produktu. Kvalitní vlasová kosmetika obsahuje více proteinů a vitamínů popř., výtažků z bylin, které jsou velmi důležité pro krásu a zdraví vlasů a vlasové pokožky. Na rozdíl neprofesionální kosmetika obsahuje pouze minimální část těchto aktivních látek.

Všechny šampóny obsahují látky podporující pěnění. Nejmírnějším druhem pěniče je sodium laureth sulfate. Jeho nevýhodou ovšem je nízká pěnivost. Z televizních reklam se můžeme dozvědět mylnou informaci, že čím více šampon pění, tím je jeho účinek mytí lepší. Tyto šampony obsahují pěnivější látky typu amonium laureth sulfate, amonium lauryl sulfate, sodium lauryl sulfate. I přesto, že tyto látky vedou k vyšší pěnivosti šampónu, nemají nic společného s efektivnějším mytím. Dokonce tyto látky vedou k většímu zatížení vlasů. Profesionálové tedy používají v největším zastoupení nejmírnější druh pěniče. Je ovšem žádoucí, aby šampon také pěnil, proto jsou i v profesionálních přípravcích použity agresivnější a efektivnější pěniče, které ovšem u profesionální vlasové kosmetiky nejsou v tak silném zastoupení. Zákazník pozná druh a množství pěniče obsaženého v přípravku z obalu. Konkrétně ho vyčte ze složení přípravku. U všech látek platí následující zlaté pravidlo: čím je ve složení napsána nejdříve, tím ho produkt obsahuje nejvíce.

Profesionální šampóny bez silikonů na vlasy od Salerm Cosmetics

Kondicionéry a šampóny z dílny profesionálů obsahují více aktivních látek podporující hydrataci, popř. řeší jiný specifický problém s vlasy (lupy, mastnota, vypadávání, apod.). Šampóny z reklam a běžných drogérií v reklamách argumentují tím, že daný produkt obsahuje léčivé extrakty ze specifických rostlin. Kolik procent ovšem jistý přípravek extraktu obsahuje, už v reklamě neřeknou. Porovnat přípravky opět můžeme na základě jejich složení. I zde platí zlaté pravidlo popsáno výše. Tedy čím je položka v seznamu složení výše, existuje předpoklad jeho největšího zastoupení ve složení produktu.

Stylingové přípravky jako jsou pěny, gely, laky apod. můžeme v drogérii sehnat již od 20 Kč, profesionální vlasové stylingy stojí i několik stovek korun. Proč? Levné stylingové přípravky s největší pravděpodobností obsahují v největším zastoupení vodu. Po vyschnutí vody přestává být styling efektivní a účes má daleko do požadovaného tvaru. Levnější gely navíc ucpávají póry, což v případě dlouhodobého používání může vést ke komplikacím jako je vypadávání nebo suchost vlasů a vlasové pokožky. Navíc u profesionálního stylingu se nemusíme bát nevzhledných bílých šupinek, které některé laky nebo gely zanechávají.

Závěrem článku bychom chtěli upozornit, že cílem nebylo poškodit běžné kosmetické přípravky z drogérií. I v drogériích můžeme sehnat za levné peníze kvalitní produkty. Vždy ovšem záleží na typu člověka a struktuře jeho vlasů. Máte-li vlasy silné a pevné bez symptomů lupovitosti, mastnoty nebo jiných problémů, a používáte levné produkty, nemusíte se těchto produktů obávat. Jestliže ovšem zaznamenáme jistý problém s vlasy, doporučujeme Vám přestat používat stávající produkty. Nechte si poradit od profesionála, který Vám určitě poradí. A poslední rada na závěr. Nezapomínejte číst složení produktů. Na trhu existuje řada výrobků vydávajících se za profesionální, ovšem s profesionalitou nemají co dočinění.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..