Dobrý den,

prosím o radu, co dělat s elektrizujícími jemnými vlasy? Je mi 30let a před cca 8 měsíci mi začaly hodně padat vlasy. Zřejmě z nevyvážené stravy, stresu.

Vlasy jsem měla dlouhé téměř do pasu, lehce zvlněné, jemné, barvené doma, často fénované a tupírované do objemu. Nikdy jsem neoplývala obzvlášť hustými vlasy, ale tímto, že zřídly, jsem byla nucena je zkrátit. Před cca 4 měsíci jsem začala používat bio přírodní šampon proti vypadávání vlasů a stimulaci růstu (s růstem jsem nikdy neměla problém, kondicionér nepoužívám – mívám po nich vlasy splihlé) vlasy výrazně přestaly padat a viditelně rostou nové, jen mám pocit, že jsou vlasy jemnější a příšerně elektrizují. Nechala jsem si je zkrátit po ramena, aby se objem vyrovnal. Vlasy jsou více rovné než zvlněné, jak bývaly. Můžete mi prosím poradit, jakou vlasovou kosmetiku pro zlepšení používat? Děkuji za Váš čas a odpověď.

Hezký den. Markéta

Dobrý den Markéto,

děkujeme za Váš dotaz Elektrizování vlasů se projevuje zejména v zimním období, kdy lidé přecházejí z vytápěných místností do chladného venkovního prostředí. Navíc svetry nabíjení vlasů statickou elektřinou umocňují. Nemáme pro Vás jednoznačnou odpověď, jak elektrizování vlasů předcházet. Velmi pomáhá, když dlaně třením o sebe zahřejete a poté vlasy dlaněmi projedete, „pohladíte“. Tím můžete maximálně vybít statickou elektřinu z vlasů. Za zkoušku to určitě stojí. Navíc je vhodné rovnoměrně do vlasů distribuovat vlasový maz. K tomuto účelu Vám pomůžou kartáče z kančích štětin. Paradoxně v prvních dnech používání kartáče s kančími štětinami ovšem můžete zpozorovat silné elektrizování vlasů. To je způsobeno tím, že kartáč je čistý a zpočátku vlasový maz vstřebává, což podporuje elektrizování vlasů. Jakmile se štětiny mazem nasáknout, poté dochází k rovnoměrné distribuci mazu do celých vlasových délek. Pokud vlasy fénujete, doporučujeme používat ty fény, které jsou vybaveny generátory záporných iontů, které také vybíjí statickou elektřinu z vlasů. V současné době ovšem téměř většina fénů tento generátor běžně obsahuje.

Co se týče vlasové kosmetiky. Je vhodné používat balzámy, masky a bezoplachové přípravky, které vlas maximálně obalí a tím do jisté míry zamezí nabíjení vlasů statickou elektřinou. Píšete, že pro Vaše velmi jemné vlasy jsou kondicionéry zátěží. Doporučujeme tedy používat pouze velmi malé množství těchto přípravků a podle potřeby případně množství navyšovat.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..