Dobrý den,

chtěla bych se poradit, jaké výrobky od Vás, by mohl přítel zkusit použít na vlasy. Má problém s tím, že v přední části hlavy, v oblasti kde se mnohdy dělají u mužů kouty, taky kolem celého čela má jemné, oslabené vlasy.

Před dvěma roky prodělal autotransplantaci vlasů, kdy jsme věřili, že to pomůže. Postupem času jsme ale zjistili, že je to stále stejné, možná ještě řidší. Před půl rokem jsme si u Vás objednali šampón Medavita Lotion Concentrée a MedaVita Lotion Concentree Intenzivní ampule proti padání vlasů. Tyto výrobky pomáhají v době léčebné kúry jak to máte popsané, ale při odpočinku, opět ztrácí efekt. Chci se zeptat, zda je to normální, nebo by jste nám doporučili použít i něco dalšího k tomu? Dívali jsme se i na placentové ampule, jsou vhodné i pro muže? Mohl by to přítel vyzkoušet, tedy vyměnit místo toho Medavit Lotion Concentrée, nebo používat zároveň s tím? Za každou vaši radu budeme rádi.

Děkuji za odpověď.

Jana

Dobrý den Jano,

z Vaší zprávy usuzujeme, že přítel pravděpodobně trpí androgenní alopecií (holohlavost neboli mužská pleš). U mužů typicky dochází k ústupu vlasové hranice nad čelem, tvorbě koutů a řídnutí vlasů na vrcholu temene hlavy. Tento typ vypadávání vlasů ovlivňují především genetické faktory, hormony a věk.

Mužský hormon testosteron je produkován v reprodukčním systému, kde vstupuje to oběhového systému, čímž je transportován do orgánů a tkání. Testosteron je nezbytný pro rozvoj svalové hmoty a sexuálních charakteristik mužů. Nicméně nadbytek hormonů způsobuje nerovnováhu, která je v mnohých případech spouštěčem androgenní alopecie. Tyto enzymy konvertují testosteron na dihydrostetosteron (DHT), jež je právě zodpovědný za oslabení a poškození vlasových folikul a zkrácení růstové fáze vlasů. V boji proti androgenní alopecii je nezbytné snížit tvorbu dihydrotestosteronu.

MedaVita Lotion Concentréé Homme obsahuje účinné přírodní složky bojující proti padání vlasů, které jsou v kombinaci s revolučním extraktem palmy Serenoa repens, která upravuje metabolismus mužských hormonů ve vlasové pokožce. Výtažek ze Serenoa repens aktivním způsobem útočí a blokuje enzymy 5-alfy reduktázy, čímž blokuje tvorbu dihydrotestosteronu.

Při léčebné kúře přítel dodával pravidelně do vlasové pokožky výtažky Serenoa repens, které účinně blokovaly přeměnu testosteronu. Po léčebné kúře ovšem došlo opět k nadbytku testosteronu, tvorbě dihydrostestosteronu a opětovnému spuštění vypadávání vlasů.

Ve vašem případě bychom příteli doporučili pravidelnou aplikaci vlasové kosmetiky s obsahem Serenoi repens. Vzhledem k pozitivní reakci na MedaVitu doporučuje vlasovou vodu MedaVita Lotion Concentree Homme tonikum proti vypadání pro muže. Loción má stejné složení jako ampule, nicméně jeho aplikace se snadnější a rychlejší. Oproti ampuli můžete aplikovat pouze potřebné množství přímo na postižené partie. Doporučujeme aplikaci jednou až dvakrát týdně jako prevenci.

MedaVita Lotion Concentreé Homme proti vypadávní pro muže

Jakou vhodnou alternativu je možné vyzkoušet jinou vlasovou kosmetiku s výtažkem palmy plazivé. Přírodní výtažek ze Serenoa repens taktéž obsahují Salerm Energy Hair Regenerador ampule, Man Uomo šampón proti vypadávání vlasů a Man Uomo tonikum proti vypadávání vlasů.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..