Dobrý den,

mám takový zvláštní problém s vlasy, na který nemohu nikde najít radu. Vlasy si barvim chemicky, asi před rokem jsem si usmyslela, že by potrebovaly ozdravit, tak přišla na řadu henna, která mi již jednou pomohla, vlasy zhoustly, přestaly tolik padat, jen se méně leskly.

Bohužel tentokrát jsem žádný zázrak neviděla a vlasy při ní šíleně drhly, úplně ztratily lesk a hladkost. Proběhlo i ozdravení Amlou, což by měl byt vysoce ozdravný prasek, ovšem hmota ztuhla a z vlasů nešla vymyt, jak vrzaly a drhly. Taj jsem se vrátila k chemii, vlasy se opět leskou, ovšem problém s vrzajicimi vlasy zustava. Já vždy měla krásné hladké vlasy, teď je jdu mýt a problem nastává ve chvíli kdy predklonim hlavu, tak ty spodní vlasy jsou už zcuchane, po namoceni vodou úplně ztratí kluzkost a ja se do nich neproklouzu ani šamponem, mam z nich uplnou hroudu a nepomůže moc ani opravdu tuna kondicionéru. Trochu jo, ale když ho chci vymyt, vlasy po nem vubec nezustanou hladké a vse jako by začalo znovu. Dříve jsem měla celý den vlasy hladké a spojene, teď se mi přes den rozpraminkuji a jsou bez zivota, drhnou, neprohrabnu je po celé délce prsty. Už jsem zkusila kdejaký přípravek, ovšem zlepšení krátkodobé.

Děkuji za radu. Petra

Dobrý den Petro,

je velmi těžké Vám takhle na dálku poradit. Zacuchávání vlasů je zpravidla způsobeno nadměrnou pórovitostí vlasů (schopnost absorbovat vodní a plynné látky do vnitřní struktury a naopak) nebo vztyčenou kutikulou.

Ve Vašem případě bychom problém viděli ve vztyčené kutikule. Kutikulu velmi zjednodušeně tvoří šupinky. Pokud je vlas hebký a lesklý, jsou šupinky uzavřené. Pokud jsou ovšem šupinky vztyčené, neodráží se od nich tolik světla a vlasy jsou matné. Vlasy se navíc zachuchávají a ztrácí vlhkost.

Chemické barvy jsou založeny na jednoduchém principu: Kutilku vztyčí, aby se do vlasu dostal barvící pigment. Po době působení se kutikula uzavře, aby nedocházelo ke ztrátě pigmentu a vymývání barvy. Henna je sice přírodní, ale nemusí uzavřít vlasovou kutikulu. Ta zůstane vzytečená, barva se rycheji vymývá, vlasy ztrácí přirozenou vlhkost. Jsou suché a nepříjemné na omak.

Pokud je náš odhad správný, doporučujeme Vám vlasy propláchnout jablečným octem zředěným s vodou. Přibližně 1 lžíci jablečného octa rozmíchejte v hrnku studené vody a poté naneste do vlasových délek. Jablečný ocet má totiž kyselé pH. Zpravidla platí, že kyselé pH uzavírá vlasové šupinky, naopak zásadité pH vlasové šupinky vztyčuje.

Z profesionálních přípravků vlasové kosmetiky bychom Vám doporučili ty, které se z vlasů neoplachují. Dobrou volbou je vyživující mikroemulze MedaVita Nutrisubstance. Díky kyselému pH mikroemulze uzavře vlasové šupinky a případnou pórovitost vyplní bambuckým máslem karité.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..