Profesionální péče při problémech s vypadáváním vlasů MedaVita Lotion Concentrée je založena na účincích 10 aktivních přírodních složek s extrémní vitalitou a silou. Přírodní koncentrát rozmarýnu, skořice, aloe, arniky, rákosu, zázvoru, kafru, galbánia, myrhy, muškátového oříšku navrací vlasům život. Ideální při abnormálním vypadávání vlasů.

Přírodní látky při léčbě padání vlasů

Ačkoli je rozmarýn (Rosmarinus officinalis) používán především jako koření, je také velmi ceněn pro své velmi blahodárné účinky na vlasovou pokožku. Při aplikaci na vlasovou pokožku se používá jako prevence a léčba nadměrného vypadávání vlasů.  Mimo jiné rozmarýn zvyšuje krevní oběh a zlepšuje prokrvení mikro pokožky hlavy, čímž stimuluje vlasové folikuly. Extrakt z rozmarýnu navíc eliminuje vznik lupů a sklidňuje podrážděnou a svědivou pokožku.

Skořice (Cinnamomum cassia) má řadu vlasností, které jsou používány pro ošetření vlasů. Kyseliny obsažené ve skořici mají silné antioxidační účinky a používají se k léčbě infekcí. Skořice také napomáhá stimulovat vlasovou pokožku, zabraňuje vypadávání vlasů a předchází tak plešatosti.

Olej z arniky (Arnica montana) je velmi často používán jako homeopatoická léčba při probléch s vypadáváním vlasů, lupech či problémů se suchými vlasy a roztřepenými konečky vlasů. Aktivní látky zlepšují prokrvení a mikrocirkulaci vlasové pokožky. Díky svým antibakteriálním a zklidňujícím účinkům je používán ke zklidnění a podpoře hojení ran.

Přírodní extrakt zázvoru (Zingiber officinale) obsahuje více než 160 dosud známých aktivních složek. Mezi hlavní minerály patří hořčík, vápník, fosfor, železo, draslík a sodík. Díky svým blahodárným účinkům je používán v čínské medicíně při léčbě padání vlasů. Aktivní látky posilují vlasové folikuly a urychlují růst vlasů.

Ze stromů kafrovníků se získává čistý kafr (Camphora), který je používán v tradičním léčitelství. Kafr podporuje vstřebávání aktivních látek do vlasové pokožky a inhibuje enzym E-reduktázu, který je, společně s jinými vlivy, zodpovědný za vypadávání vlasů. Navíc vlasy a vlasovou pokožku hydratuje.

Rostlinný extrakt Aloe (Aloe ferox) se velmi podobá známé a oblíbené rostlině, Aloe Vera.  Narozdíl od Aloe vera obsahuje téměř dvojnásobný obsah polysacharidů. Kromě toho má výtažek z Aloe ferox také více přírodního vápníku, aminokyselin a železa. Extrakt dále obsahuje cholin, biotin, kyselinu listovou, inositol, řadu vitamínů (vitamín A, thiamin, riboflavin, pyridoxin, cyanokobalamina a vitamíny C a E), enzymy (amyláza, lipáza a bradykináza) esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny, železo, vápník, zinek, mangan, hořčík a další. Aloe je velmi silným antioxidantem, který chrání před tvorbou volných radikálů. Aktivní látky stimulují tvorbu kolagenu a urychlují buněčnou obnovu. Díky podpoře bunečné regenerace aktivuje růst nových vlasových folikul. Desinfekční účinek chrání pokožku před nečistotami a pomáhá ji zklidňovat.

Účinné složky obsažené v léčivce, puškvorci (Acorus calamus) zvaném jako sladký rákos, který je  bohatý na hořčiny, třísloviny, slizy a představuje až 40% zásobů škrobů a především silice, které jsou v tradiční medicíně využívány při léčbě vypadávání vlasů a plešatosti.

Přírodní olej získaný z galbánia (Ferula Galbaniflua) je charakteristický svou vůní. Olej voní po lese, mechu i pižmu. Vůně je bylinnokořeněná s orientálním nádechem. Díky obsahu monoterpenů olej podporuje buněčnou obnovu a regeneraci.

Ze stromu myrhovníku je získávána myrha (Commiphora myrrha) charakteristická pro své antiseptické, stahující a protizánětlivé vlastnosti. Myrha se používá v lidovém léčitelství pro své antizánětlivé účitnky způsobené bakteriemi, houbami a viry.

Muškátový oříšek (Myristica fragrans) má pronikavé aroma a obsahuje silice a vysoký podíl olejů. Tyto látky mají baktericidní, povzbuzující účinek.

Ampule Lotion Concentrée jsou jedním z pěti výrobků proti padání vlasů na světě, které mají mezinárodní patentované složení (Číslo patentu WO 99/20232). Účinnost je testována v laboratořích a potvrzena certifikátem. Díky patentovanému složení je výroba Lotion Concentrée stále stejná a neměnná, a to již 50 let. Nemění se ani způsob výroby. Výroba je rozdělena do tří fází  a trvá přesně 55 dní, než je tonikum připraveno na plnění do ampulí. Pro maximální účinnost jsou všechny esence, a to od aloe až po zázvor, společně s mentolovaným rozmarýnovým olejem a aktivačními balzámy naloženy do rumu z Karibských ostrovů. Po 45 dnech dochází k první filtraci a po dalších deseti dhnech ke druhé. Tento proces trvá skoro dva měsíce. Bohužel neexistuje metoda, která by dokázala čas přípravy zkrátit bez dopadu na účinek. Patentované složení léčby MedaVita Lotion Concentrée pro vlasovou pokožku při problémech s vypadáváním vlasů:

– Zabraňuje vzniku volných radikálů
– Snižuje mikro zánětlivost vlasové pokožky
– Brání nadbytečné tvrobě kožního mazu
– Stimuluje mikrocirkulaci vlasové pokožky
– Vyživuje a posiluje vlasový váček
– Tonifikuje kotvící systém vlasového stonku
– Prodlužuje anagenní fázi růstu vlasů

Léčba padání vlasů ve třech krocích

KROK 1 – Aplikace čistící emulze MedaVita Cutis Pura. MedaVita Cutis Pura Emulze Igienizzante pH 3,5 je čistící emulze podporující normalizaci bakteriální flóry, důležité pro udržení správné rovnováhy pokožky. Jemně odstraňuje odlupující se zbytky pokožky, čistí póry, čímž je pokožka připravena na následnou péči a pro snadnější prostoupení aktivních složek. Čistící emulzi rovnoměrně naneste na suchou pokožku a proveďte jemnou distribuční masáž. Čistící emulzi nechejte 10 minut působit. Čistící emulzi MedaVita Cutis Pura pečlivě z vlasů opláchněte.

KROK 2 – Poté vlasy umyjte šampónem proti padání vlasů MedaVita Lotion Concentree pH 5,5. Šampón proti padání vlasů díky rostlinným výtažkům z řebříčku, podbělu a chininovníku, podporující metabolickou výměnu, pokožku odlehčí a okysličí a tím předchází oslabení vlasu a jeho následného vypadnutí. Bohatý obsah funkčních látek rostlinného původu posiluje pouzdra kotvícího systému vlasu ve vlasovém folikulu.

TIP PRO LEPŠÍ EFEKT: Šampón si nalijte do dlaně a druhou rukou konečky prstů nanášejte šampón přímo na vlasovou pokožku jemnými krouživými pohyby. Nyní si do dlaní napuste teplou vodu a postupně nalívejte k vlasové pokožce a přitom emulgujte s šampónem do vzniku pěny. Nakonec šampón řádně opláchněte.

KROK 3 – Aplikace ampule či tonika proti padání vlasůMedaVita Lotion Concentree Super ampule proti padání vlasů pH 3,5 jsou intenzivní péčí proti padání vlasů. Extrémní účinnost je výsledkem unikátního a exkluzivního obsahu funkčních látek rostlinného původu Aloe, zázvor, rákos, kafr, arnica, máta, galbanum, rozmarýn, skořice, myrha, muškátový oříšek. Stimuluje nový růst, posiluje vlasové folikulum a prodlužuje životní fázi vlasu.

Obsah celé ampule naneste přímo na vlasovou pokožku. Nanášejte asi po 3 centimetry širokých pramenech. Polštářkem palce vždy jemně vtlačte aplikovaný obsah do pokožky. Následně proveďte jemnou relaxační masáž.

MedaVita Lotion Concentree ampule proti padání vlasů pH 3,5 jsou intenzivní péčí proti padání vlasů. Extrémní účinnost je výsledkem unikátního a exkluzivního obsahu funkčních látek rostlinného původu Aloe, zázvor, rákos, kafr, arnica, máta, galbanum, rozmarýn, skořice, myrha, muškátový oříšek. Stimuluje nový růst, posiluje vlasové folikulum a prodlužuje životní fázi vlasu.

MedaVita Lotion Concentree tonikum proti padání vlasů pH 3,5 je intenzivní péče proti padání vlasů. Extrémní účinnost je výsledkem unikátního a exkluzivního procesu přípravy. Lotion Concentrée je speciálně určený v případech atonické pokožky (velmi suchá, zesláblá) s pomalou mikrocirkulací. Tonikum je vhodné používat pro prevenci proti padání vlasů a také v případech, kdy padání již probíhá.

TIP: V případě ampulí i tonika se jedná o totožnou vysoce účinnou vlasovou vodu, jejíž efekt je založen na přírodních výtažcích. Manipulace s ampulí vyžaduje více času. Pro domácí účely je právě vhodná aplikace vlasové vody Lotion Concentréé ve formě spreje.

Harmonogram léčby

Pro léčbu silného padání vlasů v případě velmi řídkých vlasů:

Fáze léčby: 1 ampule či tonikum denně po dobu 2 týdnů
Fáze prevence: 3 ampule či tonikum týdně po dobu 4 týdnů

Pro léčbu zvýšeného padání vlasů

Fáze léčby: 3 ampule či tonikum týdně po dobu 4 týdny
Fáze prevence: 2 ampule či tonikum týdně po dobu 6 týdnů

Pro prevenci padání vlasů: dlouhodobě 1 – 2 ampule či aplikace tonika týdně. 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..