Léto se chýlí ke konci a s ním končí i příval horkých dní plný slunečných paprsků. Slunce se nám schovalo za mraky a nahradilo jej chladné, sychravé počasí, ve kterém vítr ani déšť nejsou cizí. Zapomeňte na opalování a připravte své vlasy na pomalý příchod zimy.

1. ČISTOTA

Vlasy jsou po létě plné stylingových produktů chránících vlasy před poškozením vysokými teplotami, Sluncem a UV zářením. Teď nastal ten ideální čas je všechny odstranit a začít nové roční období s důkladně čistými a maximálně lesklými vlasy. Pořiďte si čistící šampón – Clarifying shampoo. Doporučujeme jej zakoupit v obchodě s profesionální vlasovou kosmetikou nebo v renomovaných kadeřnických salónech. Kvalitní čistící šampón nejenže důkladně vlasy vyčistí a odstraní z nich veškeré nečistoty, ale zároveň není k vlasům a vlasové pokožce tak agresivní jako je tomu u levných náhražek. Čistícím šampónem uděláte tlustou čáru za létem a připravíte vlasy na pravidelnou podzimní péči.

2. HLOUBKOVÁ VÝŽIVA

Podzim není svým sychravým, deštivým a větrným počasím tím nejvlídnějším ročním obdobím. Je nesmírně důležité si uvědomit, že léto již skončilo a je nutné vlasům věnovat patřičnou péči. Vlasy jsou po horkých letních dnech strávených na Slunci vysušené a hlavně oslabené. Pro regeneraci slabých vlasů použijte hloubkovou regenerační masku v kombinaci s vlasovým olejem. Regenerační maska proniká do hloubky vlasů, kde jej restrukturalizuje a obnovuje poškozené části vlasu. Vlasy získají zpět svou ztracenou vitalitu, hebkost a poddajnost. Doporučujeme použít masky na vlasy od profesionálních výrobců vlasové kosmetiky, neboť profesionální vlasová kosmetika obsahuje větší množství blahodárných složek. Arganový olej dodá navíc vlasům zářivý oslnivý lesk a eliminuje vznik statické elektřiny.

3. KONEČKY

Mnoho z nás má po létě poškozené a roztřepené konečky vlasů. Nevzhledné konce nejsou tím správným krokem jak začít nové roční období. Na trhu existuje celá řada profesionálních výrobků eliminující efekt roztřepených vlasů. Mezi nejobíbenější patří tekuté krystaly a arganový olej. Nicméně nejlepší volbou je návštěva kadeřníka. Ustřižení nevzhledných konců nejenže omladí vizáž, ale udělá vlasy lehčí a na pohled svěžejší a zdravější.

4. KREPATOST

Chladno, deštivo a větrno jsou věční podzimní nepřátelé účesů. Na rozdíl od léta, kdy vzduch je suchý, je na podzim vzduch vlhký. Zvýšená vlhkost vzduchu negativně ovlivňuje vzhled vlasů. Vlasové stonky přijímají okolní vlhkost a začínají se nepravidelně a nevzhledně kroutit – krepatět. Produkty zabraňující krepatění vlasů jsou na podzim nutné a nezbytné. Kvalitní kosmetika s anti – frizzy efektem navíc zabraňuje zacuchávání vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání. Vlasy si budou držet svůj tvar a hladkost po delší čas.

5. HYDRATACE

Pravidelná hydratace musí bezpodmínečně najít své místo v podzimním harmonogramu péče o vlasy. Vítr, střídaní vytápěných a nevytápěných prostor či fénování vlasů v kombinaci se svetry, roláky či límce kožešin a bund podporují vznik statické elektřiny. Bez pravidelné dávky hydratace budou vaše vlasy rozlítané a zcela nepoddajné. Ideální je používání hydratačního šampónu či kondicionéry. Vlasy dostanou potřebnou vlhkost, čímž se eliminuje riziko elektrizování a polétání vlasů. V případě opravdu suchých vlasů se doporučuje aplikace hloubkové hydratační masky minimálně jednou týdně.

6. PÁDÁNÍ VLASŮ

Pro zvířata je charakteristické, že před zimou mění svou srst. Také u lidí dochází v podzimním období ke zvýšenému padání vlasů. Zvýšenému padání vlasů není potřeba věnovat zvýšenou pozornost, neboť samo ustane s příchodem zimy. V případě, že padání vlasů neustává a množství vypadnutých vlasů se neúměrně zvyšuje, doporučujeme použít vlasovou vodu určenou pro zastavení vypadávání vlasů. Vhodné jsou také masáže vlasové pokožky pomocí kartáčů z kančích štětin. Jemnou relaxační masáží pomocí kartáče z kančích štětin zvýšíte cirkulaci krve ve vlasové pokožce. Vlasové folikuly získají větší přísun kyslíku a výživných látek, čímž se urychlí růst nových a zdravějších vlasů. Masáž je vhodné provádět každý druhý až třetí den. Optimální délka masáže je 10 až 15 minut.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..