V tomto článku Vám internetový obchod inhair.cz prozradí veškeré detaily a nespočet podrobností o arganovém oleji a jeho použití v péči o vlasy. Arganový olej je pro své blahodárné vlastnosti a účinky po celém světě považován za tekuté zlato. Nicméně pro Berbery je arganový olej velmi ceněný a vzácný. Zejména pro jeho obtížnou a velmi pracnou výrobu.

Strom argánie trnité dorůstá běžně do výšky až 4 metrů. Nicméně pro strom je spíše charakteristické rozrůstání do šířky. Z jednotlivých větví se rozrůstá do stran výhonky nových větví s velmi vysokým počtem trnů. Mezi jednotlivými trny a listy rostou plody, které obsahují několik kapkovitých semen. K výrobě oleje se využívají pouze plody argánie trnité. Pro výrobu jednoho litru arganového oleje je zapotřebí 20 hodin sběru plodů z argánie trnité.

Arganový olej je využíván převážně pro své blahodárné vlastnosti v kosmetickém a dermatologickém průmyslu. Olej je bohatý na vitamín E, který zabraňuje vysušení a podráždění pokožky. Tradiční berberské kmeny jej používají již od nepaměti jako základ pro své pleťové masky a vlasové tonika.

Arganový olej je v oblasti péči o vlasy považován za zásadního spojence dodání hydratace, výživy a lesku vlasům. Nicméně používání arganového oleje může být v střednědobém hledisku spíše kontraproduktivní, než pozitivní. V mnoha případech je arganový olej možné zakoupit jako 100 % čistý nekoncentrovaný olej. Na tržištích v Maroku je litr čistého arganového oleje možné zakoupit za cenu něco málo převyšujících 20 euro. Nicméně čistý arganový olej není vhodný pro vlasy jako bez-oplachová péče. I při důkladné aplikaci a vmasírování do vlasů čistý arganový olej vytvoří na vlasech mikroskopické kapičky. Za dva až tři dny budou vaše vlasy působit zplihle a velmi mastně.

Pro zlepšení absorpce do vlasů je vždy arganový olej v profesionální vlasové kosmetice prodáván v kombinaci s jinými oleji. Velmi vhodný je olej ze semen bavlníků. Kombinace arganového a bavlníkového oleje zajistí dostatečnou a dokonalou absorpci do vlasů bez zbytků mikroskopických mastných kapek. Bavlníkový olej povzbuzuje účinky arganového oleje a činí jej použitelným bez následku mastných vlasů.

Kombinace arganového oleje s olejem bavlníku je základní myšlenkou dávných alchymistů Al-Andalus. Výsledkem je jedinečný produkt, který zlepšuje elasticitu vlasů a zároveň zajišťuje vlasovým folikulám dostatek výživy. To vše bez efektu mastných vlasů.

Velmi malé množství arganového oleje Salerm Arganology si aplikujte do dlaně a aplikujte na vlhké nebo suché vlasy. Zvýšenou pozornost věnujte převážně suchým a roztřepeným konečkům. Všimněte si, jak jsou vaše vlasy rázem hebčí, lesklejší a flexibilnější.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..