Vyhodnocení testu: Poznejte svůj typ vlasů

Podle velmi jednoduchého testu „Poznejte svůj typ vlasů“, který si můžete snadno provést i doma, můžete velmi rychle zjistit správný typ vlasů. V závislosti na výsledku testu si poté můžete vybrat správnou vlasovou kosmetiku, která podpoří krásu a zdraví vašich vlasů. Začít test od začátku.

Jemné zdravé vlasy

Patříte mezi vlastníky zdravých vlasů, kterým ovšem chybí objem. Vlasové vlákna jsou příliš jemná a nejsou schopna absorbovat silně hydratační a vyživující složky. Pro Váš typ vlasů je vhodná vlasová kosmetika pro časté použití a pro podporu objemu vlasů.

Šampóny

Myjte vlasy dle potřeby. V případě, že jemné vlasy vyžadují mytí každý den, nebraňte se tomu. Na obalech šampónů hledejte slovní kombinace jako je objem (volume), jemné vlasy (fine hair) nebo řídké vlasy (thin hair). Tyto šampóny velmi často obsahují volumizační přísady jako je přírodní celulóza nebo polymery, které vyplňují mezery mezi keratinovými vlákny a podporují jeho plnost. Tyto šampóny jsou ve většině případů průhledné. Naopak mléčná, neprůhledná konzistence ve většině případů značí obsah intenzivnějších hydratačních složek. Ze šampónů pro jemné vlasy můžete vyzkoušet šampón MedaVita Hairchitecture nebo šampón Cotril Creative Walk Volume.

Kondicionér

Kondicionér používejte zásadně na konečky vlasů.  Složky jako Cetrimonium chloride, Cyclomethicone nebo Glycerin poskytnou vlasům lehkou hydrataci bez zatížení. Naopak se snažte vyvarovat balzámům na vlasy s vysokým obsahem Dimethicone nebo Behentrimonium Methosulfate, tyto složky jsou příliš těžké a vlasy by byly ihned mastné.  Doporučujeme zkusit mastku na vlasy Lendan Full Volume.

Styling

Krémové a voskové produkty pro konečný styling účesu z vlasů udělají plošší desku, než je nejtenčí notebook na světě. Pro podporu objemu hledejte složky jako je Polyethylen, Polyquaterium nebo Pantenol. Pro modelaci účesu využijte modelovací fluid Cotril Creative Walk Untitled nebo modelační krém Cotril Creative Walk Ghost.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..