Vyhodnocení testu: Poznejte svůj typ vlasů

Podle velmi jednoduchého testu „Poznejte svůj typ vlasů“, který si můžete snadno provést i doma, můžete velmi rychle zjistit správný typ vlasů. V závislosti na výsledku testu si poté můžete vybrat správnou vlasovou kosmetiku, která podpoří krásu a zdraví vašich vlasů. Začít test od začátku.

Hrubé poškozené vlasy

Vaše vlasy jsou naprosto nepoddajné, neupravitelné a zcela mimo Vaši kontrolu. Navíc jsou silně poškozené častým fénováním, žehlením, točením nebo barvením či melírováním. Hrubé, silně porézní a poškozené vlasy jsou velmi žíznivé a vyžadují extra velkou porci hydratace a výživy. Věnujte svým vlasům péči a rozmazlujte je silně hydratačními a mega vyživujícími produkty vlasové kosmetiky. Také zkuste minimalizovat vystavení vlasů vysokým teplotám. V případě potřeby vždy použijte vhodnou ochranu s termoaktivními filtry, které vlas ochrání ještě před větší dehydratací a poškozením.

Šampón

Šampóny s vysokými koncentracemi čistících látek (sulfátů) mohou podporovat dehydrataci vlasů, již tak porézních a  suchých vlasů. Vhodné jsou šampóny s obsahem hydratačních a vyživujících olejů, jako jsou obilné klíčky nebo avokádový olej.

Kondicionér

Dopřejte vlasům pořádnou dávku hydratace. Dobrou volbou je vlasová kosmetika s obsahem Dimethicone, Behentrimonium Chloride nebo Stealkonium Chloride. Pro navrácení síly a vitality vlasů vyzkoušejte kondicionér Cotril Creative Walk Revitalizing nebo arganovou masku s keratinem od Salerm Cosmetics. Masku i kondicionér nechejte na vlasech pár minut působit v závislosti na stupni poškození a poté řádně opláchněte.

Styling

Pro zjemnění a dodání hebkosti hrubých a porézním vlasů jsou vhodné produkty na bázi olejů, silikonů a polymerů. Dobrou volbou jsou produkty a arganovým, jojobovým nebo olivovým olejem, například zjemňující emulze MedaVita Hydratonique.  Pro dodání uhlazeného efektu můžete využít také produkty na bázi vosku nebo vazelíny. Dobrou volbou je vosk na vlasy Cotril Creative Walk WAX s minerálními oleji bez obsahu vody.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..