Vyhodnocení testu: Poznejte svůj typ vlasů

Podle velmi jednoduchého testu „Poznejte svůj typ vlasů“, který si můžete snadno provést i doma, můžete velmi rychle zjistit správný typ vlasů. V závislosti na výsledku testu si poté můžete vybrat správnou vlasovou kosmetiku, která podpoří krásu a zdraví vašich vlasů. Začít test od začátku.

Normální poškozené vlasy

Jste majitelkou ideálních vlasů. Váš vlasový stonek není ani příliš silný, ani příliš jemný. Vlasy jsou dostatečně objemné, ale zároveň i dobře poddajné a upravitelné. Naneštěstí jsou poškozeny buď chemickými nebo mechanickými faktory, jako je například barvení, melírování, či vystavení vlasů vysokým teplotám. Čas od času dopřejte vlasům pořádnou dávku hydratace a především výživy v podobě hloubkové masky na vlasy. Vaše vlasy se Vám za to jistě odvděčí svou bujnou a lesklou hřívou.

Šampón

Jsou li vaše vlasy poškozené v důsledku častého žehlení nebo foukání, tak vyzkoušejte šampón s obsahem tekutého kolagenu nebo keratinu, který zvyšuje flexibilitu a odolnost vlasového stonku. Naopak šampón s obsahem ceramidů nebo kyseliny hyaluronové vlasové vlákno hydratuje.

Kondicionér

Kondicionéry s obsahem Dimethicone napomáhají uhladit vlasovou kutikulu a eliminují krepatění.  Alespoň jednou týdně dopřejte vlasům dávku hydratace a výživy ve formě tekutého keratinu nebo kolagenu.

Poškozené partie vlasu mají tendenci být záporně nabité. Pozitivně nabité častice jako je Amodimethicone, Polyquaternoium nebo Dimethicone posilují  části oslabeného vlasu a chrání jej před dalším poškozením.

Styling

V případě normálních vlasů není použití stylingových produktů nijak omezeno. je možné využívat všechny produkty, bez ohledu na to, zda jsou na vodní či jiné bázi.

Photo shot Salerm Cosmetics Ostrava, Česká republika

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

O autorovi

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Přidej komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.