Revoluci v česání a rozčesávání vlasů přináší kartáč s kančími štětinami. Proč je kartáč s kančími štětinami tak dobrý? Jak se vyznat v kvalitě kančího kartáče? A jak správně o svého kance pečovat, aby vydržel co nejdéle? To vše si zodpovíme v následujícím článku.

Nabídka kartáčů s kančími štětinami je velmi široká, můžeme zakoupit levnější kartáče v řádu sto korun, ovšem i dražší kartáče přesahující hranici tisícovky. Zpravidla levnější kartáče jsou vyrobeny v kombinaci kančích štětin s nylonovými a syntetickými drny. Dražší, kvalitnější, kartáče jsou zpravidla vyrobeny pouze z kančích štětin, které jsou svázány do individuálních trsů. Cenu kartáče také velmi ovlivňuje materiál rukojeti. Kančí kartáče jsou většinou vyráběny ze dřeva, např. jasanové dřevo, bukové dřevo, dřevo olivovníku. Levnější pak z plastu. Na první pohled se materiál rukojeti kartáče může jevit jako nepodstatná věc, ovšem dřevo jako přírodní materiál prožitek z kartáčování umocňuje daleko více než plastické hmoty.

Zda kartáč disponuje kančími štětinami snadno poznáme podle vzhledu štětin, které mají černou barvu a jsou zakončeny žlutým (zlatavým) koncem.

Kartáč z kančích štětin

Kančí kartáč je přeci jenom vyroben z biologických materiálů, a proto je velmi vhodné vybírat mezi prověřenými značkami kvalitních výrobců. Mezi velmi kvalitní kančí kartáč můžeme zařadit kartáč s kančími štětinami >od italského výrobce přírodní kosmetiky MedaVita. Tento kartáč je 100% přírodní, byl vyroben ručně a rukojeť kartáče je vyrobena z jasanového dřeva.

Kančí štětiny jsou získávány z dospělých jedinců kanců, samozřejmě jsou ošetřeny a zbaveny veškerých parazitů a jiných nečistot. Kančími štětinami je vhodné kartáčovat jakýkoliv typ a délku vlasů, zejména pak vlasy jemné a slabé ke sklonem k lámání a třepení. Díky jemnosti kančích štětin je vhodný i ke kartáčování prodloužených vlasů, paruk a jemných dětských vlasů. Kartáč s kančími štětinami mohou používat ženy i muži.

Výhody kartáče s kančími štětinami:

+ Vytváří lesklé, hebké, zdravé vlasy
+ Rovnoměrně roznáší přírodní vlasové oleje do celých délek vlasů
+ Předchází třepení konečků vlasů
+ Husté kančí štětiny příjemně masírují zlepšuje cirkulaci vlasové pokožky
+ Vlasy jsou hebké a poddajnější

Nevýhody kartáče s kančími štětinami:

– Nedoporučuje se rozčesávat mokré vlasy, které jsou příliš těžké.
– Zvýšené nároky na údržbu kartáče, pravidelně odstraňovat vlasy.
– Není vhodný k rozčesávání příliš zacuchaných vlasů (dredy), nejdříve je nutné vlasy rozčesat pomocí hřebenu s širokými zuby.

Závěrem

Jak již bylo naznačeno výše, o kančí kartáč je důležité vhodně pečovat. Aby vám kartáč vydržel velmi dlouho, je nutné jej pravidelně čistit. Po každém kartáčování je nutné z kartáče odstranit zbytky vlasů, např. pomocí starého zubního kartáčku. Poněvadž kančí štětiny vynikají velmi dobrou schopností na sebe vázat nečistoty (vlasový maz, zbytky stylingových produktů), je vhodné je alespoň jednou za měsíc umýt pomocí třením prstů společně s jemným šampónem bez silikonů a parabenů. Nikdy kartáč nečistěte agresivními mycími prostředky, saponáty, mýdlem apod. Kančí štětiny obsahují přírodní oleje a nešetrným mytím byste mohli odstranit i tyto blahodárné látky.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..