Vousy – pánský doplněk, který teď letí. Během posledních let se vousy stávají jedním z nejžhavějších trendů městských mužů. Trend pěstování vousů se stává stále více doménou i obyčejných mužů ze všech oblastí života. Lumbersexuálové, hipsters, mermeni, grungers … všichni mají jeden společný cíl: vousy!

Za poslední dva roky se počet mužů pečujících o svou vousatou hřívu silně rozrostl. Zásluhu za rozšíření tohoto fenoménu mají také mnohé celebrity, například Justin Timberlake, Ryan Reynold nebo Bradly Cooper přišli na to, že s upravenými vousy vypadají mnohem atraktivněji a mužněji než bez nich. Historicky vzato byly vousy vždy charakterizovány jako stylový doplněk, jehož oblíbenost stoupala nebo ustupovala v závislosti na politických, ideologických a sociálních změnách.

V současnosti oblíbenost pěstování vousů je větší, než kdy jindy. Pryč jsou ty doby, kdy hladká oholená tvář byla známkou čistoty, elegance a splnění jistého společenského požadavku. Na druhou stranu je nutno podotknout, že bujaré a neupravené vousy jsou stále považovány za společensky nepřístupné. Bývalý fotbalistka David Beckham vždy byl a stále je považován za stylového muže, který definuje a následuje nejen módní trendy. Davida jsme mohli zaznamenat s různě upravenou tváří, od dokonalé hladké, až po zarostlou, ale vždy upravenou.

Plnovous symbolem mužnosti

V současnosti jsou vousy vnímány jako zkrášlující partie mužů a neexistuje žádný vyhraněný styl. Je na každém, zda preferuje plnovous, knír, strniště nebo kozí bradku. I přes uvolněný styl je vždy nutné, aby se o vousy pečovalo a byly vždy upravené a čisté. Náročnost péče o vousy se odvíjí od jejich délky. V případě plnovousu je vhodné každé tři až čtyři týdny vousy jemně zkrátit a zastřihnout.

Plnovous symbolem mužnosti

Salerm Cosmetics představující každoročně nejnovější trendy v oblasti správné péče o vlasy a tělo zdůrazňuje aktuální trend vzestupu holičských služeb a péče o vousy jakožto další služby renomovaných kadeřnických salónů a studií. Technolog Salerm Cosmetics Juanjo Ruzafa představil jak vousy hydratovat, vyživit a dodat jim lesk a šmrnc. Řešení je arganový olej Salerm Arganology a hroznový olej Salerm Grapeology. Oleje Salerm Cosmetics jsou bohaté na antioxitanty, které chrání vlasy u vousy před vnější agresí. Par kaper Arganology nebo Grapeology regeneruje strukturu vousu a zpomaluje jejich stárnutí. Arganový i hroznový olej se okamžitě vstřebává beze zbytků a nezanechává mastné stopy.

Salerm Biokera Grapeology hroznový olej na vousy

Jedním z nejčastějších a největších problémů při holení je, že přes bohatou pěnu není vidět a je téměř nemožné zajistit preciznost a detailnost holení. Salerm Cosmetics nabízí řešení. Transparentní gel na holení Salerm Homme Parfait Systeme Rasage. Vysoce průhledný gel na holení zaručuje precizní a dokonalé výsledky holení. Gel zachová pokožku svěží a hebkou bez podráždění. Gel má silné hydratační a vyživující účinky. Složení obohacené o inhibitory zpomaluje růst vousů. Transparentní gel se používá jako běžný gel na holení, pouze s rozdílem, že výsledkem není hustá neprůhledná pěna, ale jemný čirý nadýchaný krémový gel.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..