Pivní sprchu na party asi zažil leckdo z nás. Říkáte ovšem, že vlasy po této spršce byly ulepené, vypadaly jako týden nemyté a neoplývaly svěží vůní? Je to logické, protože pivo obsahuje mimo jiné cukry, které při zaschnutí vlasy slepí a navíc vůně alkoholu nepatří mezi současné módní výstřelky. Jak to s pivem doopravdy je? Víme, že obsahuje důležitý vitamín B5, ovšem může být tento vitamín vlasům prospěšný? A jak vůbec z piva vytěžit maximum pro krásnou korunu krásy?

Pivo doopravdy může být vlasům a  vlasové pokožce prospěšné. Vždyť současné pivní masáže a koupele jsou tak oblíbené pro své skvělé relaxační účinky! Není ovšem nejlepší cestou přistoupit k okamžitému nalévání piva na vlasovou pokožku a na vlasy rovnou z lahve. Pivo musíme nejdříve připravit a smíchat s vhodným šampónem.

Proč zrovna pivo?

Pivo nejenže obsahuje vitamín B, ovšem i proteiny sladu a chmele, které se velmi dobře podílí na opravě poškozených části vlasů a celkově revitalizuje vlasový stonek. Navíc maltóza a sacharóza v pivu obsažená pomáhá uzavírat kutikulu vlasu, což se projevuje ve zvýšeném lesku vlasového stonku. Dokonce i alkohol obsažený v pivu je prospěšný, neboť likviduje a zabíjí mikroorganismy.

Proteiny obsažené v pivu mají tendenci vytvářet vlasy hustějšími a pivo má zároveň schopnost vlasy mírně nabobtnat, což je výhodné zejména pro jemné vlasy bez objemu.

Doporučení: Experimentovat byste měli s pivem tradičně vyrobeným z chmele a sladu bez chemických a jiných přídavných, konzervačních látek. Zejména z toho důvodu, aby vlasy a vlasová pokožka absorbovala pouze živiny a proteiny a nikoli chemické látky.

Pokud vás účinky piva přesvědčili, můžete si vytvořit svůj vlastní šampón s obsahem tohoto lahodného moku. Asi ¼ šálku piva nejdříve přiveďte k bodu varu, následně jej nechejte vychladnout na pokojovou teplotu. Následně vychladlé pivo smíchejte se šálkem šampónu. Nejlépe s šampónem, který je určen pro každodenní mytí. Šampón by měl mít silnou parfemaci, abyste předešli případnému zápachu z piva.

Pokud byste chtěli s pivem zajít ještě dál, můžete vyzkoušet pivní kondicionér. Asi 30 ml vody, 2 lžičky jablečného octa, 30 ml piva a 5 kapek esenciálního oleje rozmarýnu rozmíchejte a poté naneste do vlasových délek. Nechte působit a pak opláchněte. Rozmarýn by měl přebít alkoholový zápach a zanechat vlasy svěží.

Pivní šampóny jsou vhodnější zejména pro mastné vlasy než pro barvené nebo suché. Pivo rozhodně není náhradou za tradiční šampón nebo kondicionér, ovšem občasná pivní relaxace není pro vlasy na škodu.

Pokud se bojíte riskovat a raději byste si nějaký ten přípravek s obsahem kvasnic zakoupili, v dolní části článku najdete tipy na vlasovou kosmetiku s obsahem kvasnic.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..