Ostříhat a odlehčit

Je velmi důležité se zbavit roztřepených konců. Zde je nutné se svěřit do rukou kadeřníka, který určí, jak razantní zastřižení vlasů je požadováno. Nikdy vlasy nezkracujte sami pomocí klasických nůžek. Tím roztřepení ještě zhoršíte. Správné zastřižení a stylový účes se na zdravých vlasech podílí až z 80 %.

Hydratace a regenerace

Hloubkové hydratační kondicionéry jsou tím správným spojencem v boji proti poškozeným vlasům. Jestliže jsou vlasy slabé, lámavé a krepaté nutně potřebují hydrataci. Ošetření Salerm Hi Repair je správným řešením k odstranění problému poškozených vlasů, zejména pak po letním období. Také doporučujeme hvězdný produkt Salerm 21, který je více než pouhý kondicionér. Kondicionér Salerm 21 poskytuje hloubkové ošetření vlasů, které je založeno na hedvábné ochraně.  Kondicionér se o vlasy důkladně postará, vrátí jim život a navíc dodá lesk a hedvábnost na dotek. Kondicionér Salerm 21 je možné použít jako oplachovou, ale také bezoplachovou péči. Záleží čistě na Vás, jaký způsob regenerace a hydratace zvolíte.

Žehlení a vysoušení vlasů jedině s ochranou

Horký vzduch z vysoušečů a teplo žehliček nezanechává vlasy v dobré kondici. Vlasy jsou značně vysušené, což vede k jejich poškozování. Pokud pravidelně používáte fény nebo vlasové žehličky, nezapomínejte na speciální produkty, které vlasy ochrání před nepříznivým horkým vzduchem, například ochranný sprej Salerm Straightening.

Rozčesávání

Zdravých vlasů nikdy nedosáhnete, pokud se v nich budou vyskytovat uzlíky a budou neustále zacuchané. K rozčesání vlasů používejte široko-zubý hřeben nebo kvalitní plochý kartáč. Vlasy rozčesávejte i několikrát za den. Vaše vlasy vám jistě poděkují. Pokud jsou vlasy silně poškozené, použijte před rozčesáváním arganový olej, čímž rozčesávání usnadníte a navíc vlasům dodáte lesk. Při rozčesávání ovšem nesmíte trpět více než je nezbytné.

Zdravá strava

Možná to zní jako klišé, ale doopravdy, správné stravovací návyky se velmi podílejí na zdravém růstu a kvalitě vlasů více než jakékoliv kosmetické ošetření. Pro dosažení zářivých, pružných a vitálních vlasů doplňte do svého jídelníčku vitamín B, který nalezeme v rybách, kuřecím masu a v pivovarských kvasnicích. Nezapomeňte, že zdravé vlasy porostou za měsíc okolo 1 centimetru.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..