Péče o vlnité vlasy je nezbytná pro zachování zářivých a přirozeně vypadajících kadeří. Vlnité vlasy jsou již od přírody typické suchostí, nepoddajností a krepatostí. Nevhodnou péči o své kudrnaté vlasy docílíte nepřirozeně vypadajících kadeří a krepatění vlasů. Správná péče o své kadeře není jednoduchou záležitostí. Je nutné zvolit správné produkty vlasové kosmetiky a nástroje pro jejich úpravu.

Šampónování

Šampón pro vlnité vlasy Alea Rizados pomůže vlasům dodat optimální stupeň hydratace pro perfektně vypadající kadeře. Vlny navíc zpevní a pomůže jim zachovat svou přirozenou flexibilitu. Kadeřavé vlasy se nedoporučuje mýt častěji než dvakrát týdně. Častější mytí vlasů způsobuje jejich pramínkovatění a jednotvárné nevýrázné kadeře. Po každém mytí vlasů se doporučuje použít vhodný kondicionér, který vlasy hydratuje, zabraňuje jejich krepatění a dodá jim přirozený lesk. Pro velmi suché vlnité vlasy doporučujeme masku Alea Rizados, která díky bobulím Acai dodá extra dávku hydratace.

Alea Rizados péče pro vlnité vlasy

Vlasová kosmetika pro vlnité vlasy Alea Rizados

Kartáče

Vyhýbejte se hřebenům s úzkými zuby a zejména pak kartáčům. Jejich používáním vlasy začnou krepatět, nadměrně zvětší svůj objem, což je u kadeřavých vlasů nepřirozené. Nejlepší volbou je hřeben se širokými zuby, který umožní rozčesání mokrých vlasů a zabraňuje krepatění vlasů a jejich případné poškození.

Rozčesávání

Rozčesávání je u kadeřavých vlasů velmi důležité. Již ve sprše, když jsou vlasy čerstvě vlhké a stabilizující se, začněte je jemně rozmotávat prsty. Následně pokračujte v rozčesávání kartáčem se širokými zuby od kořínků vlasů ke konečkům a to ve směru jejich růstu. Nikdy ne v opačném směru! Po rozčesání vlasy ještě jednou opláchněte. Pokud je obtížné i vlhké vlasy rozčesat, naneste do vlasů malé množství masky na vlnité vlasy. Nikdy nerozčesávejte kadeřavé vlasy již suché – nedosáhnete tak bohatých kadeří a hrozí poškození vlasů.

Fénování

Pro majitele kadeřavých vlasů se nedoporučuje používání fénů pro vysoušení vlasů. Fénování nadměrně zbavuje vlasy jejich přirozené vlhkosti a snižuje efekt kadeřavých vlasů. Kartáčování čistých mokrých vlasů pod proudem teplého suchého vzduchu může vlasy ještě více poškodit. A pokud přeci jen je fénování vlasů nezbytností, aplikujte před vysoušením vlasů pěnové tužidlo, které je speciálně určeno pro vlnité vlasy. Tužidlo nejenže podpoří pevnost a flexibilitu vln, ale zároveň vlasy ochrání před nadměrným teplem. Ideální volbou je tužidlo Salerm Pro.Line 04 Curl Mousse, které spojuje styling a péči v jednom přípravku.

Styling

Pro konečnou úpravu se doporučuje používat produkty s obsahem hydratačních složek, aby se zabránilo nadměrnému krepatění a zacuchávání vlasů. Používání tužidla na vlasy (pěny) pomáhá udržovat vlasy správně hydratované, což dodá vlasům přirozené zvlnění. Také se doporučuje používat produkty pro dodání lesku, které dodají záři vašim vlasům.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..