Léto. Pro mnohé z nás nekrásnější a nejoblíbenější období roku. Léto je doba dovolených, koupání v bazénu či moři, a neskutečně dlouhého opalování a lenošení na Slunci. UV, záření teplo, mořská či chlorovaná voda jsou agresivními faktory, které negativně ovlivňují krásu a zdraví vašich vlasů. Stejně jako pokožce je i vlasům nutné věnovat patřičnou pozornost a chránit je před nenávratným poškozením a oslabením. Hlavním problémem letních dnů je nadměrné působení tepla na vlasy, které se projevuje jejich dehydratací a suchostí. Při vystavení nechráněných vlasů nadměrnému slunečnímu záření může v mnohých případech dojít až ke spálení vlasové struktury. Základním pravidlem letní péče je dostatečná hydratace vlasů a prevence před dehydratací.

Ochrana vlasů pokrývkou

Dostatečná ochrana vlasů pokrývkou hlavy před spalujícím sluncem nejen, že perfektně ochrání vlasy před spálením, ale také ušetří peněženku před následnou vlasovou kosmetikou pro dehydratované vlasy. V každém případě se snažte vyvarovat volným, rozpuštěným vlasů. Jakékoliv účesy, kdy část vlasů je skryta pod ostatními nebo stažení vlasů do drdolu chrání velkou část vlasů před dehydratací. Nejlepší volbou jsou šátky, klobouky či čepice. Je nutné ovšem dbát na to, aby nebyly příliš těsné, by způsobily nadměrné pocení a snížení krevního oběhu.

Žádné žehličky, kulmy či fény

V letním období omezte žehlení vlasů či foukání vlasů horkým vzduchem na minimum. V nejlepším případě jej úplně omezte. Snažte se od fénů a vysoušečů na vlasy držet co nejdále a nechejte své vlasy volně proschnout ve zcela přirozené poloze. Také používáním žehliček či kulem vystavujete vlasy dalšímu teplo, více než je zdrávo. V žádném případě si nemyjte vlasy teplou vodou, ale vlažnou. Pro zchlazení je vhodné vlasy opláchnout studenou vodou.

Hydratace je nutnost

Jedním z nejdůležitějších pravidel je dodržení pitného režimu a vyvážené životosprávy. I krátkodobá dehydratace organismu se projeví na kvalitě vlasů Dostatečný příjem tekutin a zdravá a vyvážená životospráva bohatá na bílkoviny, vitamíny a minerály podporuje hydrataci vlasů.

Vlasová kosmetika

Značnou pozornost je také potřeba věnovat vlasové kosmetice. Pečlivě sledujte složení šampónů, kondicionérů či olejů na vlasy, neboť vlasová kosmetika s nadměrným obsahem alkoholu či dokonce formaldehydu vlasy i vlasovou pokožku nadměrně vysušují. Vlas ztrácí svou přirozenou vlhkost, začíná krepatět a konečky vlasů se začínají nenávratně třepit. Také není vhodné v létě podstupovat chemické či technické ošetřen vlasů, jako je barvení či melírovaní, které nadměrně vlasy vysušuje.

V letním, horkém a slunečném období je vhodné používat vlasovou kosmetikou určnou pro hydrataci vlasů. Hydratační šampón či balzám použitý minimálně jednou týdně minimalizuje riziko poškození a vysušení vlasů. Šampón a balzám Cotril Creative Walk Honey&Milk s obsahem olivového oleje, medu, mléčných proteinů a aloe vera intenzivně vyživují a hydratují vlasové vlákno a chrání jej před dehydratací a poškozením.

Bezoplachový kondicionér Salerm 21, hvězdný produkt Salerm Cosmetics, je ideální péčí pro okamžitou hloubkovou hydrataci, výživu a regeneraci vlasů. Bezoplachový kondicionér Salerm 21 s obsahem hedvábných proteinů a provitamínem B5 je nepostradalteným přítelem na vaší dovolené. Salerm 21 chrání vlasy před slunečním zářením, chlórem a mořskou vodou. Vlasy budou ihned po použití nádherně lesklé a vitální.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..