Oblibě kávy se těší milióny lidí po celém světě. Dosavadní výzkumy prokázaly, že konzumace kávy s mírou podporuje imunitu a zdraví organismu. Káva je charakteristická svou černou barvou a výraznou vůní. Kromě nespočet dalších látek obsahuje alkanoid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost.

Káva

Káva obsahuje desítka až stovky látek o jejichž účincích se dodnes vedou mnoho debaty. Nepražená kávová zrna obsahují  5 – 15 % cukrů, 15 – 20 % bílkovin, 20 – 25 % tříslovin, 10 – 15 % vody a 10 až 20 % tuku  v závislosti na odrůdách kávy.

Již mnoho výzkumů potvrzuje blahodárné účinky kávy. Odborníci se domnívají, že káva chrání organismus před vážnými nemoci, jako je např. Alzheimerova choroba. Navíc vědci prokázali účinky kávy na rychlost růstu vlasů.

Káva a růst vlasů

Také káva může být pro vlasy prospěšná. Kofein krátkodobě zvyšuje krevní oběh, čímž zvyšuje prokrvení vlasové pokožky. Dobré prokrvení vlasové pokožky zvyšuje přísun výživných látek a podporuje růst vlasů. Přímou masáží vlasové pokožky pomocí kávy, obsažený kofein stimuluje přímo vlasové folikuly a urychluje růst vlasů.

Uvařenou kávu nechejte zchladnout. V nejlepším případě nalijte do nádoby s rozstřikovačem. Po umytí vlasů šampónem nastříkejte kávu na vlasovou pokožku a nechejte působit. Následně vlasy opláchněte a pokračujte dále jako obvykle. Při pravidelném používání zaznamenáte méně vypadnutých vlasů a jejich rychlejší růst.

Káva a barva vlasů

Dívky s tmavými vlasy zjistily, že káva je skvělým pomocníkem pro zvýraznění barvy vlasů. Uvařte velmi silnou kávu, kterou nechejte zchladnout. Opatrně kávu nalijte do vlasů a nechejte vlasy řádně kávu absorbovat. Pozor na skvrny od kávy na světlém oblečením nebo v domácnosti. Ideální je aplikace ve sprchovém koutu. Následně si nasaďte koupací čepici a kávu nechejte působit, jak jen to půjde. Poté řádně vlasy opláchněte.

Jelikož namáčení vlasů kávou může udělat nepořádek. Je možné použít silnou hydratační masku. Před použitím kondicionéru přidejte do dlaně kávovou sedlinu. Vlasy budou oslnivě lesklé a budou působit půvabným tónovaným dojmem.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..