Současné módní trendy jsou viníkem naprostou posedlostí prodlužování vlasů.  Samotné prosloužení vlasů je pouze prvním krokem pro dokonalou korunku krásy. Její životnost a krása závisí především na následné péči.

Péče o prodloužené vlasy

Oslovily jsme experty a renomované kadeřníky pracující s prodlouženými vlasy a získaly od nich důležité tipy a rady, jak o prodloužené vlasy správně pečovat. „Mnoho lidí se domnívá, že samotným prodloužením získají bez starosti krásnou a bujnou hřívu. Již po měsíci nám volají, že vlasy nevypadají tak krásně jako ihned po prodloužení. Při otázce jakou péči vlasů věnují, teprve zjišťují, že i prodlouženým vlasům je nutné věnovat patřičnou péči“ hned na úvod reaguje majitel salónu. A dodává, že během prodloužení vlasů jsou klienti vždy řádně poučeni a seznámeni s následnou péčí.  Stejně jako krása a půvab vlastních vlasů, jsou i prodloužené vlasy závislé na každodenní péči.

Kartáčovat kartáčovat a kartáčovat!

Úplným základem správné péče je pravidelné rozčesávání prodloužených vlasů. Ideální frekvence rozčesávání je alespoň dvakrát denně a vždy před mytím vlasů. Stejně jako je každodenní čištění zubů by pro vás i rozčesávání vlasů mělo být každodenní rutinou. Vlasy vždy začněte rozčesávat od konečků a postupně postupujte směrem ke kořínkům. Buďte trpěliví a ohleduplní, nikam nespěchejte. Pro rozčesávání prodloužených vlasů jsou ideální revoluční kartáče Tangle Tezzer anebo kartáč s kančími štětinami.

Dřevěný kartáč s kančími štětinami

Pravidelné a jemné mytí

Stejně jako vlastní vlasy i prodloužené vlasy potřebují pravidelnou hygienu. Při mytí prodloužených vlasů platí jednoduchá pravidla. Vždy před mytím vlasy rozčešte. Odborníci doporučují používat šampóny bez sulfátů (SLES, SLS). Tyto sulfáty způsobují dehydrataci vlasů, kterou již prodloužené vlasy nemohou přirozenou cestou získat. Vhodné jsou také šampóny určené pro jemné vlasy. Při mytí vlasů nikdy nedrhněte délky a konečky vlasů. Šampón naneste na vlasovou pokožku, kde jej emulgujte do vzniku pěny. Následně jemnými pohyby přejíždějte od kořínků po konečky vlasů. Při mytí můžete využití hřeben se širokými zuby.

Používejte kondicionér

Po umytí vlasů vždy použijte vhodný kondicionér. Bez-oplachové kondicionéry jsou každodenní péčí o prodloužené vlasy. Kondicionér ve formě spreje nebo krému vlasy vyživí a především usnadní rozčesávání. Používejte kondicionéry určené pro prodloužené nebo jemné vlasy. Při aplikaci nevhodných kondicionérů, např. pro extra výživu suchých vlasů, mohou prodloužené vlasy začít časem plihnout a pramínkovatět.  V zájmu udržení krásy po co nejdelší čas zeptejte se svého kadeřníka na správný kondicionér pro vaše vlasy.

Vlasy nechejte přirozeně uschnout

Lehce se řekne, ale těžce se udělá, především pokud jsme v časové tísni. Nadměrné teplo je zabijákem krásy prosloužených vlasů. Pamatujte, že vždy je nutné vlasy ne nechat volně proschnout a vlasy si umyjte s předstihem.

V časovém presu nezbývá nic jiného než vlasy vysušit pomocí fénu. Rozhodně by se nemělo jednat o každodenní rituál.  Vždy vlasy vyfénujte na nejnižší teplotní stupeň. Absolutním tabu by mělo být používání žehliček či kulem. V případě jejich použití vždy pamatujte na ochranné přípravky s termo – ochranými filtry. Spoje prodloužených vlasů nikdy nevystavujte teplu.

Spánek s prodlouženými vlasy

Nikdy nechoďte spát s mokrými či vlhkými vlasy. Vždy se přesvědčte, že vlasy jsou důkladně suché. Nejlepší variantou je vlasy svázat do volnějšího copu. Cop nebo volný drdol zabrání zacuchání vlasů a tvorbě uzlíčků.

Vaše kamarádka koupací čepice

Vaší nerozlučnou kamarádkou v průběhu letních, horkých a slunečných dnů je koupací čepice. Chlór a sůl jsou nejhorší nepřátelé prodloužených vlasů. Kromě toho, že chlór a sůl vlasy nadměrně vysušuje, může taky poškodit keratinové spoje.

Pravidelná návštěva kadeřníka

I přes správnou péči je nutné pravidelná návštěva kadeřníka. Ideální interval je 5 až 7 týdnů. kadeřník v případě potřeby vlasy posune. V případě dlouhých odrostů hrozí jejich zatrhávání a vytrhávání při kartáčování.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..