Chemické látky označovány jako parabeny jsou přidávány do celé řady kosmetických produkt jako jsou šampóny, kondicionéry, holící gely, zubní pasty a téměř všechny ostatní produkty pro péči o pleť. Parabeny jsou do kosmetiky přidávány z důvodu jejich konzervačních účinků a baktericidních a fungicidních vlastností.

Parabeny lze nalézt v 90 % všech produktů kosmetiky na vlasy i na pleť. Důvodem proč jsou tak široce využívány je jejich dostupnost a nízká cena. Jejich bezpečnost a dopad na zdraví je velmi často diskutovaným tématem mnohých odborníků. Mnozí z nich doporučují se produktům s obsahem parabenů zcela vyhýbat

Nejčastěji používanými parabeny přidávány do kosmetiky na vlasy jsou methylparaben, ethylparaben, propylparaben a butylparaben. Tyto parabeny zastavují a zpomalují mikroby a bakterie rozmnožující ve vlasové kosmetice.

Bezpečnost parabenů je v současné době velmi diskutováným tématem. Je zřejmé, že parabeny mohou vyvolat alergickou reakci, podráždění a vyrážky. V současné době, také probíhá studie, která prokázala estrogenní aktivitu parabenů. Existuje zatím neprokázaný předpoklad, že parabeny se mohou vstřebat do endokrinního systému žláz, který produkuje a vylučuje hormony. Zde mohou parabeny napodobovat hormon estrogen. Vysoké hodnoty estrogeny v krvi mohou být spojené s rakovinou prsu.

Je důležité zdůraznit, že není potřeba propadat panice. Koncentrace parabenů v probíhajících studiích tisíckráte převyšují koncentrace používané v kosmetice. Bezpečná obsah parabenů v kosmetice nesmí překročit 25 %. Nicméně profesionální kosmetické produkty obsahují 0,01 až 0,3 % parabenů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..