Pánský styling a trendy střihy vlasů roku 2016 navazují na rok 2015, kdy mainstreamovou záležitostí pánských střihů byly styly FADE, UNDERCUT, POMPADOUR anebo MAN BUN. Níže naleznete kompletního průvodce nejpopulárnějších pánských střihů a stylů pro rok 2016 sestavený světovou blogovou jedničkou v oblasti pánských účesů portálem Men’s Hairstyles Today.

FADE

Styl FADE je populární pánskou záležitostí již mnoho let. Tento základní styl se objevuje v mnoho formách, které lze rozdělit s ohledem na výšku střihu a s ohledem na konečný styling. Rozlišujeme klasickou, nízkou, střední a vysokou formu stylu FADE. Ze stylu FADE pak vychází forma UNDERCUT a POMPADOUR. Všechny tyto styly mají společný prvek v tom, že boky jsou absolutně kratší oproti horní části vlasů, která se nechává dorůst. Styl FADE je velmi univerzální a lze jej aplikovat téměř pro všechny muže, kteří vyžadují konvenční nebo i extravagantní styl.

K dosažení klasického stylu FADE požádejte svého kadeřníka, aby vlasy po stranách a vzadu ostříhal strojkem na výšku od 1 do 5 mm. Vždy záleží na preferenci každého z nás. Pro vybočení z davu si nechejte boky a zadní část hlavy ostříhat na nejmenší možnou délku, nebo si je dokonce nechejte vyholit úplně. Platí, že čím delší vlasy po stranách a v zadní části ponecháte, tím více se přibližuje konvenčnímu stylu klasického FADU. A naopak, čím kratší boky a zadní část s kontrastem dlouhých vlasů v horní části ponecháte, tím více extravagance a odlišení se od ostatních dosáhnete.

Horní část vlasů by měla být vždy razantně delší. Zde je ovšem pravidlo extravagance a konvenčnosti opačné. Čím delší horní část, tím výstřednějším dojmem působíte. Záleží ovšem také na konečném stylingu horních vlasů. Výčesy a extrémní rozcuchy lze považovat za výstřednější oproti uhlazeným a sjednoceným pramenům vlasů.

U stylu FADE je možné boky a zadní část ostříhat do ztracena s postupným zkracováním délky vlasů od dolní po horní část boků a zadní části, respektive je možné boky a zadní část ostříhat na stejnou délku, která pak skokově přechází na delší část horních vlasů. Tento styl již ovšem přechází od FADE k UNDERCUT

Pánský účes FADE

UNDERCUT

Styl UNDERCUT je typický pro velmi krátké vlasy po bokách a dlouhé vlasy na horní části hlavy, které dosahují délky až na týl hlavy, což je podstatný rozdíl oproti stylu FADE. Tento styl střihu je vhodný pro vlnité i rovné vlasy. Styling účesu je vhodné směřovat k usměrnění vrchní části vlasů směrem dozadu. Styl UNDERCUT je velmi flexibilní a nabízí různé možnosti konečné úpravy vlasů.

U stylu UNDERCUT se zpravidla setkáváme s tzv. NESPOJENOU a FADE formou. Rozdílnost obou forem spočívá zejména v ostříhání boční části vlasů. U formy FADE UNDERCUT je délka vlasů na bocích sestříhávána postupně, tzv. do ztracena. NESPOJENÝ STYL je pak typický tím, že délka boků je stejně krátká a skokově přechází na podstatně delší část horních vlasů. To, zda je lepší zvolit nespojenou formu nebo formu FADE v podstatě záleží na délce horních vlasů. U delších vlasů, které zasahují až na spodní část týlu hlavy je možné použít nespojenou formu. U kratších horních vlasů, které dosahují na horní hranici týlu, je vhodnější zvolit styl UNDERCUT FADE.

Pánský účes UNDERCUT

POMPADOUR

Dalším stylem, pro který je typická extrémně krátká délka boků a zadní části, oproti horní části, je styl POMPADOUR. Co ovšem oproti ostatním stylům dělá POMPADOUR unikátní je to, že přední část horních vlasů je stylizována do vysokého objemu, tzv. „the pomp“ – okázalost, která postupně ztrácí na objemu směrem k zadní části hlavy. Tento styl účesu se stal populárním už v 50-tých letech minulého století.

U stylu POMPADOUR je možné k bočním částem hlavy a délky jejich vlasů přistupovat rozdílným způsobem. Pokud budeme vycházet ze stylu FADE, nechejte si boční části ostříhat na velmi krátkou délku, která bude skokově přecházet na další druhou boční část, která bude cca 2-3 cm dlouhá. Od této druhé boční části pak navazuje horní část, která je stylizována do vysokého objemu a je od druhé boční části rozdělena pěšinkou. Pro klasický styl POMPADOUR nechejte vlasy po bocích podstatně delší, cca 5 cm, které stylizujte směrem dozadu. Horní část vlasů je opět podstatně delší oproti bokám, kterou opět v přední části stylizujeme do vysokého objemu, který postupně uvadá.

U obou stylů POMPADOUR je důležitá horní délka vlasů. Je nutno počítat s tím, že pro vytvoření vysokého objemu v přední části hlavy je zapotřebí podstatně delších vlasů oproti stylu FADE nebo UNDERCUT. U extrémního stylu POMPADOUR je zapotřebí délka horní části vlasů od 15 cm. Postačí ovšem také délka od cca 9 cm.

Pánský účes POMPADOUR

MAN BUN

Styl MAN BUN je v podstatě odpovědí a negací na styly FADE, UNDERCUT A POMPADOUR. Vše, co je pro tyto styly důležité, u stylu MAN BUN v zásadě neplatí. V podstatě se jedná o pánský účes s velmi dlouhými vlasy, který je sepnut do rozcuchaného drdolu na horní části týlu. Vlasy jsou v každém případě dostatečně dlouhé jak po stranách, vzadu, tak také na horní části hlavy. Aby byl efekt MAN BUN dotažený až dokonce, je žádoucí si nechat narůst plnovous.

V každém případě je důležité nechat narůst dostatečně dlouhé vlasy po celé hlavě, které již půjde sepnout a vytvořit z nich drdol. Ve všech částech hlavy vlasy dostatečně vyčešeme a uhladíme, kdy konec vlasů nerovnoměrně a chaoticky sepneme do rozcuchaného drdolu, který je směřován na horní hranici týlu. I přesto, že by drdol měl reflektovat chaos, je důležité, aby byly vlasy zdravé, hebké a vitální, což dodá perfektní kontrast. Matné, poškozené a suché vlasy s rozčepýřeným drdolem by nejspíše vyústil ve styl HOMELESS, který v současné době není trendy. Je důležité poznamenat, že tento styl není pro každého. Vhodný je zejména u pevných vlasů a u mužů s tvrdými rysy.

Pánský účes MAN BUN

SIDE PART

Jedná se o klasický, dlouho přežívající styl, který dodává profesionální a čistý vzhled. Existují také moderní varianty tohoto stylu. V zásadě je ovšem vhodný pro muže s pevnými a rovnými vlasy. Pro muže s vlnitými vlasy je velmi obtížné na něj dosáhnout. Styl SIDE PART je vhodný jak na pracoviště s konvenčními požadavky, tak pro každou jinou příležitost.

U klasického stylu SIDE PART je zapotřebí kratších vlasů po bokách a delších vlasů na temeni hlavy. Rozdíl v délce na bocích a nahoře již ovšem není tak markantní, jako u stylu UNDERCUT nebo FADE. Zároveň je ofinu důležité zanechat o pár centimetrů delší, ta je následně stylizována do vysokého objemu. Boky jsou stylizovány a uhlazeny směrem dolů. Horní část kromě ofiny, je uhlazena na stranu. Decentní propramínkování vlasů je možné.

Další možnou variantou stylu SIDE PART je uhlazení všech horních vlasů směrem na jednu stranu s dodáním jemného objemu. Boční část je možné ostříhat na kratší jednotnou nebo postupnou délku. V tomto případě se přibližujeme stylu UNDERCUT.

Pánský účes SIDE PART

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..