Blahodárné účinky olivového oleje jsou známy už po celá staletí. Kromě potravinářské přísady je také hojně užíván v kosmetickém průmyslu. Pravidelnou masáží vlasové pokožky pomocí extra panenského olivového oleje (extra virgin) docílíte rychlejšího růstu vlasů. Olivový olej je bohatý na vitamíny A, B, D a E. Každodenní masáží vlasové pokožky pomocí olivového oleje minimalizujete riziko vypadávání vlasů, přičemž stimulujete vlasové kořínky a urychlíte růst nových vlasů. V mnohých diskuzních fórech je panenský olivový olej považován za nejlepší olej bojující proti vypadávání vlasů. Vitamín E obsažený v olivovém oleji zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a stimuluje vlasové kořínky.

Olivový olej je také bohatý na mononenasycené tuky, které posilují a zvýrazňují lesk vlasů. Olivový olej má tak pozitivní dopad na krásu vlasů. Pravidelná masáž a zábal vlasů za studena lisovaným extra panenským olejem nahradí i sebelepší kondicionéry a balzámy na vlasy.

Co budete potřebovat?

– Za studena lisovaný extra panenský olivový olej
– Prázdný šálek a mikrovlnou troubu
– Koupací čepici či igelitový sáček

Postup

1. Do šálku nalijte dle délky vlasů olivový olej. Pro středně dlouhé vlasy postačí půl šálku. Šálek dejte do mikrovlnné trouby a lehce zahřejte. Pro zahřátí oleje bohatě postačí 20 sekund. Olej nesmí být příliš horký, aby nezpůsobil popáleniny vlasové pokožky.

2.  Přes rameny si přehoďte ručník, aby nedošlo k zašpinění oblečení. Ideální je tento proces provádět v koupelně

3. Malé množství zahřátého oleje si nalijte do dlaní a vmasírujte do vlasů. V případě problémů se suchou vlasovou pokožku, je vhodné malé množství také vmasírovat do vlasové pokožky. Pokud máte problémy s mastnými vlasy, tak olej nanášejte na vlasy alespoň dva centimetry od vlasové pokožky. Postupně olej aplikujte na všechny vlasy.

4.  Následně si naolejované vlasy a vlasovou pokožku přikryjte koupací čepicí nebo igelitovým sáčkem.

5. Minimálně 30 minut nechejte olivový olej působit. Účinné látky obsažené v oleji působením tepla pronikají do hloubky vlasu a do vlasové pokožky, kde jej vyživují a hydratují.

6. Následně si vlasy důkladně omyjte šampónem a vlažnou vodou. Samy určitě poznáte, že již není potřeba použít žádný kondicionér či balzám na vlasy. Olivový olej dodá vlasům hebkost a oslnivý lesk.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..