Už jsi slyšela o sprchových nebo koupelových olejích? Zapomeň na sprcháče a dopřej si kvalitní péči o svou pokožku s pomocí přírodních olejů – např. od značky Saloos. Ta nabízí nepřeberné množství variací a vůní, jak pro sprchové oleje, tak i pro koupelové oleje.
Z koupelových olejů jsem vyzkoušela Granátové jablko. Používám ho tak, že malé množství přidám do vody ve vaně, kde se olej po chvíli sloučí s vodou a vytvoří tak krásnou vůni, nikoliv však pěnu. Koupelový olej má obrovskou řadu výhod, ale má i jednu obrovskou nevýhodu. Ty výhody však převyšují, tak začnu jimi – olej z koupele udělá krásný zážitek, až bych mohla říct lázeň. Konkrétně Granátové jablko voní krásně (sice ne úplně jako pravé grantové jablko, ale vůně je uklidňující a moc příjemná). Pokožka je po koupeli neuvěřitelně hebká, dostatečně hydratovaná, provoněná, vláčná a zregenerovaná. Samé takovéhle klady. Tudíž jsem byla maximálně nadšená – nikdy jsem takového hydratačního efektu nedocílila s jinými pěnami do koupele. Ale pozor! S koupelí si samozřejmě myji vlasy, takže když je oplachuji, automaticky přijdou do styku s vodou (smíchanou s tímto olejem). A to byla zásadní chyba – po uschnutí vlasů jsem je měla neuvěřitelně mastné! To je obrovská nevýhoda, ale je to vcelku logické, že bude mastit vlasy, proto při koupeli s tímto olejem raději vlasy nenamáčejte, umyjte je zvlášť. Tak jsem se tedy poučila a olej s radostí používám dál a teď už mi dělá jen radost.
A jako další jsou sprchové oleje – poskytují to samé, jako předchozí koupelové oleje (tj. hydratace a všechny již zmíněné klady). Ono vcelku mezi sprchovým a koupelovým olejem nebude nějaký velký rozdíl… Až tedy na to, že jeden je určený ke sprchování a druhý do koupele. Ale myslím si, že se nic nestane, když se použijí obráceně. Já jsem otestovala „Satén – Dámský holicí olej“, protože jsem byla zvědavá, zda se vyrovná klasické pěně na holení (mimo jiné – mým favoritem je holicí gel Gillette Satin Care). Vraťme se ale k tomuto oleji… používá se opět klasicky – na navlhčenou pokožku aplikujeme opatrně malé množství oleje. Zásadní je slovíčko OPATRNĚ, protože balení a uzávěr olejů není moc promyšlený a tak se může stát, že oleje vylijeme omylem více, než jsme původně plánovali. Když tedy olej máme úspěšně na pokožce, už jen podle potřeby místo oholíme a poté opláchneme. Obrovskou výhodou je u olejů perfektní hydratace a hebká pokožka, kterou zanechávají. Já jsem s olejem moc spokojená, je to příjemná změna od silně parfemovaných gelů na holení. Ale má bohužel taky jednu nevýhodu a to, že ztupuje žiletku. I když ji od oleje propláchnu pořádně vodou, olej nikdy nevymyji úplně a tak se rychle tupí. Není to ale zase nějaké razantní a mně za tu neskonalou hydrataci rychleji se ztupující žiletka stojí!
Leave a Reply