Už jsi slyšela o sprchových nebo koupelových olejích? Zapomeň na sprcháče a dopřej si kvalitní péči o svou pokožku s pomocí přírodních olejů – např. od značky Saloos. Ta nabízí nepřeberné množství variací a vůní, jak pro sprchové oleje, tak i pro koupelové oleje.

Z koupelových olejů jsem vyzkoušela Granátové jablko. Používám ho tak, že malé množství přidám do vody ve vaně, kde se olej po chvíli sloučí s vodou a vytvoří tak krásnou vůni, nikoliv však pěnu. Koupelový olej má obrovskou řadu výhod, ale má i jednu obrovskou nevýhodu. Ty výhody však převyšují, tak začnu jimi – olej z koupele udělá krásný zážitek, až bych mohla říct lázeň. Konkrétně Granátové jablko voní krásně (sice ne úplně jako pravé grantové jablko, ale vůně je uklidňující a moc příjemná). Pokožka je po koupeli neuvěřitelně hebká, dostatečně hydratovaná, provoněná, vláčná a zregenerovaná. Samé takovéhle klady. Tudíž jsem byla maximálně nadšená – nikdy jsem takového hydratačního efektu nedocílila s jinými pěnami do koupele. Ale pozor! S koupelí si samozřejmě myji vlasy, takže když je oplachuji, automaticky přijdou do styku s vodou (smíchanou s tímto olejem). A to byla zásadní chyba – po uschnutí vlasů jsem je měla neuvěřitelně mastné! To je obrovská nevýhoda, ale je to vcelku logické, že bude mastit vlasy, proto při koupeli s tímto olejem raději vlasy nenamáčejte, umyjte je zvlášť. Tak jsem se tedy poučila a olej s radostí používám dál a teď už mi dělá jen radost.

Dámský holící olej Saloos Satén & Koupelový olej Saloos Granátové jablko

Dámský holící olej Saloos Satén & Koupelový olej Saloos Granátové jablko

A jako další jsou sprchové oleje – poskytují to samé, jako předchozí koupelové oleje (tj. hydratace a všechny již zmíněné klady). Ono vcelku mezi sprchovým a koupelovým olejem nebude nějaký velký rozdíl… Až tedy na to, že jeden je určený ke sprchování a druhý do koupele. Ale myslím si, že se nic nestane, když se použijí obráceně. Já jsem otestovala „Satén – Dámský holicí olej“, protože jsem byla zvědavá, zda se vyrovná klasické pěně na holení (mimo jiné – mým favoritem je holicí gel Gillette Satin Care). Vraťme se ale k tomuto oleji… používá se opět klasicky – na navlhčenou pokožku aplikujeme opatrně malé množství oleje. Zásadní je slovíčko OPATRNĚ, protože balení a uzávěr olejů není moc promyšlený a tak se může stát, že oleje vylijeme omylem více, než jsme původně plánovali. Když tedy olej máme úspěšně na pokožce, už jen podle potřeby místo oholíme a poté opláchneme. Obrovskou výhodou je u olejů perfektní hydratace a hebká pokožka, kterou zanechávají. Já jsem s olejem moc spokojená, je to příjemná změna od silně parfemovaných gelů na holení. Ale má bohužel taky jednu nevýhodu a to, že ztupuje žiletku. I když ji od oleje propláchnu pořádně vodou, olej nikdy nevymyji úplně a tak se rychle tupí. Není to ale zase nějaké razantní a mně za tu neskonalou hydrataci rychleji se ztupující žiletka stojí!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..