Lněný olej se vyrábí listováním semínek lnu. Lněný olej obsahuje látky, které jsou prospěšné pro zdraví a krásu nejen vlasů. Lněná semínek a lněný olej obsahuje kyseliny alfa-linolenové (ALA) ze skupiny omega-3 mastné kyseliny a esenciální mastné kyseliny.

Lněný olej se získává lisování semínek lnu setého (Linum usitassimum). Olej se lisuje se sušených zralých semínek. Lněný olej pro svůj vysoký obsah aktivních látek se pěstuji již více než 7000 let. První zmínky o jeho pěstování se datují až do starověkého Egypta. Len setý je v současnosti hojně pěstovaná rostlin.

Olej se lněných semínek patří mezi přírodní ingredience s největším podílem omega-3 mastných kyselin, především kyselinu alfa-linolenovou (ALA). Kromě kyseliny linolenové (57 %) obsahují také lněná semínka kyselinu olejovou (19 %). kyselinu linolovou (15 %), kyselinu palmitovou 6 % a kyselinu stearovou (4 %).  Slunečnicová olej je bohatý na minerály jako je vápník, železo, hořčík, zinek a vitamíny A, K a E.

Lněný olej dále obsahuje také omega-6 a omega-9 mastné esenciální kyseliny, vitamín B, draslík, lecitin, hořčík, vlákninu, proteiny a zinek. Obsažené lignany mají silné antioxidační vlastnosti. Obsah antioxidantů v lněném semínku je až 8000 větší než je tomu u ostatních roslin.

Olej ze lněných semínek

Vlasy a olej ze lněných semínek

Olej ze lněných semínek je bohatý na mastné kyseliny, vitamíny a minerály, které navrací vlasům zdraví a krásu. Pravidelná aplikace produktů s obsahem lněného oleje napomáhá růstu vlasů. Lněný olej napomáhá udržovat přirozenou vlhkost ve vlasech, vlasy jsou tak hebké a lesklé.

Vysoký obsahu omega-3 mastných kyselin obsažených ve lněných semínkách podporuje pružnost vlasů a zabraňuj jejich předčasnému  lámání a poškození.  Nedostatek těchto kyselin je velmi často příčinou suchých a lámavých vlasů. Při pravidelné konzumaci lněných semínek či lněného oleje budou vlasy silnější a vitálnější.

Protizánětlivých účinků lněného oleje se využívá při problémech s nadměrnou lupovitostí, ekzémem a při dalších kožních onemocněních vlasové pokožky. Aktivní složky obsažené v lněných semínkách normalizují činnost mazových žláz a eliminuje nadměrné odlupování vlasové pokožky.

Alfa – linolové kyseliny (ALA) jsou prokázaným inhibitorem 5-alfa reduktázy, enzymu, který je zodpovědný za přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron (DHT).  Nadbytek dihydrotestosterinu miniaturizuje vlasové folikuly, což vede k postupné ztrátě vlasů a plešatosti. Olej ze lěnných semínek se běžně používá jako přírodní medikament v boji proti mužskému plešatění (androgenní alopecii).

Protizánětlivých účinků lněného oleje se taktéž využívá při léčbě jizvovité alopecie, při které dochází k trvalému poškozené vlasových folikul a vzniku jizev.

Olej ze lněných semínek

Vlasová kosmetika s olejem ze lněných semínek

Lněný olej je hojně využívaný jako velmi oblíbená přísada ve všech typech produktech vlasové kosmetiky. Najdeme jej v šampónech, balzámech, maskách na vlasy i ve stylingových produktech a vlasových olejích. Extrakty z lněných semínek jsou označeny na obalu pojmem Linum Usitatissimum (Linseed) seed oil.

Jedním z absolutních trháků obsahující lněný olej jsou tekuté krystaly Young Jam Hair Crystal fluid. Tento unikátní vlasový fluid s obsahem lněného oleje a solárních filtrů chrání a restrukturalizuje poškozené a suché vlasy. Díky tekutým krystalům budou vlasy velmi snadno rozčesatelné, hebké a plné oslnivého lesku. Vlasová fluid se aplikuje ve velmi malém množství do délek a především do konečků vlasů. Díky svému progresivnímu složení dočasně zaceluje roztřepené konečky vlasů a především je chrání před dalším třepením.  Solární filtry chrání vlasový stonek před poškozením nadměrným slunečním zářením a před dalšími agresivními vnějšími faktory.

Certifikovaný a 100 % biologický lněný olej je obsažené také v řadu vlasové kosmetiky Naturil Argan Oil. Kromě bio lněného oleje, obsahuje také bio arganový olej.  Produkty Naturil Argan Oil jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Obaly se vyrábějí z recyklovatelných materiálů a na jejich výrobu se využívá energie z obnovitelných zdrojů. Řada produktů Naturil Argan Oil obsahující hydratační šampón, hydratační kondicionér a olej na vlasy je určena pro hydrataci a navracení života všem typům vlasů s respektem k přirozené ochranné bariéře vlasů a vlasové pokožky.

Lněný olej posiluje a obnovuje vlasové vlákno, dodává vlasům plnost a zářivý lesk. Lněný olej také usnadňuje rozčesávání vlasů. Arganový olej je již po celá staletí využíván nejen v péči o vlasy, ale také o pleť. Arganový olej působí jako silný antioxidant a chrání tak proti předčasnému stárnutí.

Young Jam Crystal Fluid tekuté krystaly

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..