Olej z pšeničných klíčků (Wheat germs oil) se získává lisováním či extrakcí  klíčků zrn pšenice. Olej z pšeničných klíčků je ceněný především pro svůj vysoký obsah vitamínu E, který patří mezi nejdůležitější antioxidanty v organismu. Vitamín E podporuje funkci přirozené kožní bariéry a chrání před dehydratací.

Pšenice setá

Pšenice setá (Triticum Vulgare) je pěstována po celém světe v mírném klimatickém pásu. Jako pradávná rostlina byla pravděpodobně vyšlechtěna z nějaké formy divoké trávy. Archeologické naleziště v Jordánsku dokazují, že pšenice se pěstovala již téměř 10 000 let před naším letopočtem. Pšenice je hojně pěstována od nížin až po pahorkatiny, kolem cest a zásypů. Spolu s kuřicí a rýží patří mezi nejdůležitější a nejzákladnější plodiny. Pšenice setá patří mezi nejnáročnější obiloviny. Pšenice je velmi náročná na optimální teplotu a vláhu. Obsah aktivních a výživných látek je závislý na odrůdě pšenice a klimatických podmínkách při pěstování.

Pšeničné zrno se skládá ze 3 částí – otruby neboli slupky, jádra neboli endospermu a klíčku. Pšeničná obilka je chráněna nepoživatelnou suchou šupinatou vrstvou. Otruby tvoří slupku obilného zrna a obsahují vysoké množství vlákniny. Endosperm tvoří jádra a je zásobníkem škrobu. Klíček tvoří tu nejvnitřnější část zrna a je zdrojem výživných složek a mastných kyselin.

Olej z pšeničných klíčků

Olej z pšeničných klíčků

Olej lisovaný z klíčků pšenice má celou řadu složek blahodárných na organismus. Olej z klíčů má světle žlutou až načervenalou barvu. Klíčky pšenice tvoří pouze 2,5 % hmotnosti celého zrna pšenice, a proto je olej z pšeničných klíčků velmi ceněný. Panenský olej z pšeničných klíčků je lisovaný za studena a je ceněn pro své omlazující účinky.

Olej z pšeničných klíčků  je bohatý na lecitin, generický termín pro kombinaci kyseliny fosforečné, mastných kyselin a lipidů. Z mastných kyselin obsahuje olej z pšeničných klíčků konkrétně 62 % kyseliny linolové, 16 % kyseliny palmitové a 14 % kyseliny olejové.  Mastné kyseliny jsou nezbytné pro přirozenou hydrataci suché a poškozené pokožky. Molekuly mastných kyselin s vázanou přirozenou vlhkostí pronikají do pokožky, kterou vyplňují a navrací ji hladký a zářivý vzhled.  Mastné kyseliny také podporují obnovu poraněné a poškozené kožní tkáně a jsou vhodné i pro pacienty trpící ekzémy či lupénkou.

Pšeničné klíčky jsou bohaté na vlákninu, vitamíny A, D, B, F a E, tokoferoly, koenzym Q10, vápník, fosfor, železo a další stopové prvky, vlákninu a bílkoviny. Olej z pšeničných klíčků má nejvyšší hladinu vitamínu E ve srovnání s jinými běžnými potravinami.

Dostatečný přísun vitamínu E je nezbytný pro zdravé vlasy a vlasovou pokožku. Vitamín E chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů. Účinně bojuje s projevy stárnutí a prokazatelně působí jako prevence proti národovému bujení. Vitamín E přítomný v oleji z pšeničných klíčků podporuje tvorbu buněk. Téměř zázračný vyživující, hydratující a omlazující efekt pro suchou a dehydratovanou strukturu vlasů a pokožku, eliminuje popálení od Slunce a poškozenou strukturu vlasů a vlasové pokožky. Olej z obilných klíčků má také prokázány pozitivní účinek na růst vlasů. Olej z pšeničných klíčků pomáhá vyživovat vlasové folikuly, které jsou nezbytné pro zdravý a rychlý růst vlasů.

Olej z pšeničných klíčků má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, kterých se kromě kosmetického průmyslu využívá také v lékařství. Olej z obilných klíčků je také výborný přírodní konzervační prostředek, výrazně prodlužuje životnost vlasové kosmetiky a chrání před žluknutím.

Olej z pšeničných klíčků

Kosmetika s olejem z obilných klíčků

Olej z pšeničných klíčků je v současné době velmi oblíbenou přísadou v pleťové kosmetice, neboť zklidňuje podráždění a redukuje hrubost a vrásčitost pokožky. Vitamín E, který působí jako silný antioxidant, chrání buňky před působením ultrafialového záření a před okolními vlivy. Díky svým účinkům je využívaný nejen v pleťové, ale také ve vlasové kosmetice.

Hydratační šampón a maska na vlasy Salerm Biokera využívá výhod oleje z obilných klíčků a dodává vlasům hloubkovou hydrataci s dlouhotrvajícím účinkem. Produktová řada Salerm Biokera Hidratante je ideální pro suché a dehydratované vlasy bez vitality.

Maska na vlasy Salerm Mascarilla Capilar obsahuje vysoké množství oleje z pšeničných klíčků. Maska intenzivně chrání vlasy před poškozením, lámáním a dehydratací. Maska je vhodná pro všechny typy vlasů. Maska vlasům dodá hebkost, vitalitu a lesk.

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..